Yükleniyor...

En çok kazandıran 5 kripto para – 17 Nisan 2024

Bitcoin'in (BTC)'in 61 bin 700 doları test etmesinden sonra yükselişe geçmesi, kripto endüstrisine ilaç gibi geldi.

boga yükselis

Bitcoin’in (BTC)‘in 61 bin 700 doları test etmesinden sonra yükselişe geçmesi, kripto endüstrisine ilaç gibi geldi.

Halving‘e yaklaşıldıkça volatilitesi artan Bitcoin, 16 Nisan itibarıyla 61.700 dolara gerileyerek altcoin’leri sarsmıştı. Daha sonrasında gelen tepki alışları BTC fiyatını 64.000 doların üzerine taşıdı. BTC‘nin nispeten olumlu bir fiyat yapısı çizmesi ile kripto endüstrisi adına olumlu sinyaller verdi. Bu gelişmelerle birlikte harekete geçen altcoin piyasasında hangi projeler ön plana çıktı?

boğa

1- Akash Network (AKT)

2024’ün potansiyelli projeleri arasında görülen Akash Network (AKT), son 24 saatte yüzde 12,93 artış ile listenin zirvesine yerleşti. Bulut hizmet sağlayıcılarının değer kazanması eşliğinde gaza basan AKT, BTC’deki yükseliş eğilimine hızlı bir tepki vererek yatırımcısını sevindirdi. Son zamanların popüler projesinin bundan sonraki fiyat hareketleri merakla bekleniyor.

akt coin kripto altcoin

2- Pepe (PEPE)

Memecoin piyasasını bir süredir sırtlayan Pepe (PEPE) tekrardan kendisini gösterdi. BTC’deki düşüşlerden büyük bir oranda etkiklenen popüler coin, yükseliş yönlü hareketlere iyi bir tepki vererek dikkat çekti. Son 24 saatte yüzde 7,88 yükseliş kaydeden memecoin, listenin ikinci sırasına oturarak memecoin trendine göz kırpdtı.

pepe coin kripto altcoin

3- Celestia (TIA)

Stakedrop furyasıyla piyasayı kasıp kavuran Celestia (TIA) son yükselişiyle ilgi odağını haline geldi. Bir dönemler airdrop’ların alev almasıyla talep çılgınlığı yaşayan TIA, kripto yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Son 24 saatte yüzde 7,72 artış kaydeden popüler coin, listenin üçüncü sırasına adını yazdırdı.

celestia tia coin altcoin kripto

4- Chiliz (CHZ)

EURO2024’e gün sayan Chiliz’de (CHZ) kıpırdanma başladı. Uzun bir zamandır bu listede yer almayan popüler coin, yüzde 7,24 yükselişiyle dördüncü sıranın sahibi oldu. Hem parite hem de fan token’lar bazında pozitif sinyaller veren CHZ, olası bir EURO2024 çılgınlığıyla daha da üst seviyelere doğru yol alabilir.

chz kripto altcoin coin

5- NEAR Protocol (NEAR)

Eksosistemli projelerin güçlü isimlerinden olan NEAR Protocol (NEAR), yavaş yavaş boğa sezonuna hazırlanmaya başladı. BTC’nin düşüş yaşadığı senaryolarda güçlü kalmayı başaran popüler coin, son 24 saatteki yüzde 5,50’lik yükselişiyle listenin beşinci sırasına oturdu. Ekosistemin kendini geliştirmeye devam etmesi halinde NEAR için beklentiler giderek artacaktır.

near coin altcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner