Yükleniyor...

En Zenginler Listesinde Birçok Kripto Yatırımcısı Bulunuyor

10 Ekim'de yayınlanan bir tahmine göre, Çin'in en zenginlerin yer aldığı bir liste yayınlandı.

in in en zengin listesi aciklandi

10 Ekim’de yayınlanan bir tahmine göre, Çin’in en zenginlerin yer aldığı bir liste yayınlandı. Hurun Araştırma Enstitüsü, bu listeyi yayınlasa da liste tahminlere dayanıyor. Listede ise dikkat çeken birçok isim var. Kripto para alanında da tanındık isimler ilk 100’e giremedi.

Şirket bazında ise madencilik ve teknoloji firması olan Bitmain en iyi ilk 100 şirket arasına girdi. Şirketin kurucusu Zhan Ketuan’da listede kendine bireysel bazda yer buldu. Bir sonra ki en zengin kripto girişimcisi ise 16,5 milyar dolar değerinde mal varlığına sahip olan şirketin diğer kurucu ortak Wu Jihan.

Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in kurucusu olan Zhao Changpeng de listede kendine yer buldu. Zhao’nun ardından ise OKCoin’in kurucusu Huobi Li Lin’inde yer alıyor.

Bilgisayar donanımı üreticisi Canaan Creative’in kurucusu Zhang Nangeng ve Bitcoin (BTC) madenciliği makine üreticisi Ebang International Holdings’in kurucusu Hu Dong da Hurun’un yaptığı listede kendine yer buldu.

Listede Bitcoin balinalarından ve yatırımcılarından Li Xiaolai’de yer alıyor. Li ise geçen haftalarda artık kripto para sektörünü terk edeceğini açıklamıştı. Eğer adımı blok zinciri ile alakalı bir projede görürseniz bunu dikkate almayın şeklinde de belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Bitmain halka arz edileceğini duyurmuştu. Yine Çinli teknoloji şirketi Tencent’de yüksek profilli bankalardan yatırım alacağını açıklamıştı.

Singapur merkezli bir yatırım şirketi Temasek ise, Bitmain’de bir yatırımları olmadığını ve IPO’ya katılımını reddetti.

Çin ICO’ları yasaklamış olsa da ülkede en zengin listesinde bile birçok kripto yatırımcısı bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner