Yükleniyor...

Belçika’nın En Büyük Bankasına Ripple Desteği!

Belçika'nın en büyük bankası ve yıllık cirosu 49 milyar dolar olan BNP Paribas geçtiğimiz günlerde yan kuruluşu BNP Paribas Fortis'in Earthport ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

BNP Paribas Ripple

Belçika’nın en büyük bankası ve yıllık cirosu 49 milyar dolar olan BNP Paribas geçtiğimiz günlerde yan kuruluşu BNP Paribas Fortis’in Earthport ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ripple Labs ortaklı Earthport, sınır ötesi platformu küresel banka ödemeleri için en büyük açık ağı temsil eden düzenlenmiş bir finans kurumu.

Ripple, 2014 yılında Earthportin ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bunu başarmak için Earthport, Ripple’ın mevcut ödeme ağına protokolünü entegre etti. Ripple’ın sınır ötesi ödemeler çözümü, Earthport’un müşterilerine düzenleyici standartları koruyarak sunmakla birlikte düşük likidite yönetim maliyetlerinden faydalanmalarını sağlayacak.

BNP Paribas’ın Earthport ile ortaklığı, daha düşük maliyetli ve şeffaf uluslararası ödemeler sunan Earthport’un ödeme ağına erişmelerini sağlayacak.

Earthport’un düzenleyici uzmanlığı, BNP Paribas’ın mevcut risk ve uyumluluk çerçevesini güçlendirir. Bu, BNP Paribas’ın müşterilerin gereksinimlerini yerine getirerek yeni bölgelere hizmet vermesini kolaylaştıracak.

Earthport’un ödeme hizmetlerinin hem işletmeleri hem de bankaları kapsayan geniş bir erişimi bulunuyor. Earthport platformu, toplu işlerde büyük hacimli kredi ve borç işlemlerini işleyen bir elektronik ağ olan küresel bir ACH ağına erişim sağlıyor. Ayrıca Earthport, aracılık kesintilerinin herhangi bir ek ücret uygulamadan şeffaflık, maliyet verimliliği ve öngörülebilirlik sağlayacak.

Earthport, müşterilerine nakit yönetimi, bilgi desteği ve uçtan uca yabancı para birimi değiş tokuşu sunarak büyümelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Earthport CEO’su Amanda Mesler, BNP Paribas ile ortaklıklarının ilk aşamasını başlatmak için çok heyecan duyduklarını belirtti. Ayrıca, tüketiciler ve işletmeler için uluslararası ödemeleri yurt içi ödemelerde olduğu gibi işlemede de aynı kolaylığın ve hızın sağlanacağı söyledi.

BNP Paribas’ın Ödeme ve Alacak Yönetimi Nakit Yönetimi Müdürü Damien Godderis, Earthport’un BNP Paribas’ı küresel bir sosyal hizmete sahip olan ödeme ağı aracılığıyla desteklediğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x