Yükleniyor...

Endonezya Kriptoyu Menkul Kıymet Olarak Değerlendirebilir

Endonezya'daki yeni bir yasa, yalnızca kripto düzenleme ortamını değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda ülkedeki endüstrinin gelişimini de güçlendirebilir nitelikte.

Endonezya Kripto Konusunda Ciddilesiyor

Endonezya’daki yeni bir yasa, yalnızca kripto düzenleme ortamını değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda ülkedeki endüstrinin gelişimini de güçlendirebilir nitelikte.

Endonezya gelecek yasayla beraber, kriptoyu emtia olarak değil menkul kıymet olarak değerlendirebilir.

Endonezya’daki Yeni Bir Yasa Kriptoya Bakışı Değiştirebilir

Emtia gözlemcisi CoFTRA’dan Finansal Hizmetler Otoritesi’ne (OJK) kripto düzenleme yetkilerini devredecek yeni bir Endonezya yasası, ülkenin sektörü denetleme yaklaşımında bir değişikliğe ve varlık ticaretinden daha fazlası olduğunun kabulüne işaret eder nitelikte.

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo tarafından 12 Ocak’ta imzalanan yasa, teknolojik gelişmelere uyum sağlamak için en az 17 eski yerel yasayı değiştiren bir mali düzenleme revizyonu. Ülkenin benzersiz kripto varlık sınıflandırmasını altın veya kömür gibi emtialar olarak değiştirebilir.

Endonezya’nın Blockchain ticaret birliği ABI’ye göre, düzenleyicilerdeki değişiklik, özellikle OJK’nin “Finansal Sektör Teknolojik İnovasyonu” önlemleri kapsamında sektörü denetleyeceği için, ülkenin kripto paranın altında yatan teknolojilerde umut vaat ettiğini göz ardı etmediğininin habercisi.

ABI Başkanı Asih Karnengsih, yaptığı bir açıklamada şöyle dedi:

“Bu değişimin, düzenleyicinin kripto varlıklarının ticaretten daha geniş olduğu konusunda iyi bir anlayış gösterdiğini kabul etmeliyiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner