Yükleniyor...

Threshold Neden Yükseldi? Yükseliş Devam Edecek mi? T Coin Fiyat Analizi

Kripto para piyasasına göz attığımızda Bitcoin’in ufak bir düzeltmeyle 22 bin dolar seviyelerinde fiyatlandığını görüyoruz.

Kripto para piyasasına göz attığımızda Bitcoin’in ufak bir düzeltmeyle 22 bin dolar seviyelerinde fiyatlandığını görüyoruz. Lider altcoin Ethereum’ da 1.500 dolar bölgesinde yatay hareketine devam ediyor. Son 24 saatin en çok kazandıran varlıklarına baktığımızda ise Threshold’u görüyoruz. Son 24 saatte %13,63 değer kazanan Threshold, son bir hafta içerisinde %130’un üzerinde değer kazandı. 

Threshold Nedir? 

Threshold, Keep Network ve NuCypher arasındaki zincir üstü birleşmenin sonucunda ortaya çıkmış bir ağdır. Threshold projesini, blok zincir kullanırken bilgilerinizi ve dijital varlıklarınızı gizli tutmanın bir yolu olarak düşünebilirsiniz. Yani kısaca bu ağ, akıllı sözleşmelerin özel şifreli verilere erişmesine ve bunları yönetmesine olanak sağlamaktadır. 

Threshold’un iki farklı merkeziyetsiz ağın birleşiminden ortaya çıktığını demin belirtmiştim. Threshold bu sayede, Keep Network’ün sağladığı teknik altyapıya sahip olurken NuCypher’ın popüler gizlilik araçlarını çalıştırabiliyor. Projenin yerel kripto para biriminin adı ise T token. Evet sadece T ile yazılıyor. Bu T token son bir hafta içerisinde %130’un üzerinde yükseliş kaydetti. 

Threshold Neden Yükseliyor? 

Varlığın bu kadar değer kazandığını gören kripto para yatırımcıları doğal olarak yükselişin sebebini merak etti ve merakları gideren açıklama Coinbase tarafından geldi. Popüler kripto varlık alım satım platformu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 25 Ocak 2023 tarihinde yani bugün TSİ 20:00’da transfer işlemlerinin açılacağını duyurdu. Platformun yaptığı açıklamaya göre Threshold alım satımı yapmak isteyen kullanıcılar, 26 Ocak 2023 20:00 TSİ itibariyle bu işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 

Yazımızın başında Threshold’un ne olduğundan bahsederken iki farklı ağın birleşiminden meydana geldiğini belirtmiştim. Coinbase’in yaptığı açıklamaya göre bu iki ağın yerel varlığı olan NU ve KEEP ise 6 Şubat 2023 itibariyle devre dışı kalacak. 

Threshold Yükselişine Devam Edecek mi? 

T coinin bu yükselişi Coinbase listelemesinden sonra önemli bir düzeltme yaşayabilir. Ancak, Coinbase’in Threshold’u listelemesi Amerikan kripto platformunun hem temel NuCypher hem de Keep Network ideolojisini desteklediğinin kanıtı diyebiliriz. Ekosistemini günden güne büyüten bu varlığın Coinbase üzerinde listelenmesi, onu dikkat edilmesi gereken en iyi altcoinler arasına yerleştirebilir. Bu da ilerleyen süreçte T coinin yeni ralliler yaşamasına ön ayak olabilir. 

Threshold Fiyat Analizi

24 Ocak tarihinde alçalan direnç çizgisinden çıkış yaşayan Threshold, 0,064 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Yaşadığı düzeltme sonrası geri çekilme yaşayan varlık şu anda 0.053 dolar bölgesinde yer alıyor. Yukarı sarkan uzun bir fitil oluşturan Threshold, 0.055 ve 0.058 dolar direncini aşarsa sıradaki hedef olarak 12 cent bölgesini gösterebiliriz. Fakat varlık yükselişine devam edemez ve geri çekilme yaşarsa karşılaşacağı ilk destek seviyesi 0.058 dolar bölgesinde yer alıyor. Bu seviyede tutunamayan varlık 0.055 dolar bölgesinin altına kadar gerileyebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner