Yükleniyor...

Enflasyon Verileri Sonrası Bitcoin ve Kripto Paralar Yükseliyor

ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında açıklanmasından hemen sonra lider kripto para birimi Bitcoin yükselişe geçti ve son 24 saatte %6’lık bir yükselişle fiyatlanmaya devam ediyor.

ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında açıklanmasından hemen sonra lider kripto para birimi Bitcoin yükselişe geçti ve son 24 saatte %6’lık bir yükselişle fiyatlanmaya devam ediyor. Yükselişe geçen tek kripto varlık Bitcoin değil enflasyon verilerinin beklenenin altında gelmiş olması kripto para piyasasındaki çoğu varlığın yükselmesine neden oldu. Şu an verilere baktığımızda ilk 10’daki hiçbir coinin düşüş yaşamadığını görüyoruz. Peki Bitcoin’de beklenen yükseliş geliyor mu? 

Bitcoin’de Beklenen Oluyor Mu?

Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından yükselişe geçen Bitcoin 24 bin 250 dolar direncinin üzerinde yerini aldı ve anlık olarak 24 bin 500 dolar civarında fiyat hareketliliğine devam ediyor. Uzmanlara göre Bitcoine gün içerisinde ciddi miktarda hacim girişi olması bekleniyor. Eğer bu girişler gerçekleşirse Bitcoin 30 bin dolar direncini hedefleyebilir. Analister Bitcoin fiyatı hakkında iyimser düşündüklerini aktarıyorlar. 

Analistler İyimser Konuşuyor

Birçok analist, Bitcoin rallisinin ileriye dönük büyük bir altcoin boğa koşusunu teşvik edebileceğine inanıyorlar. Analist Ran Neuner Bitcoin fiyatıyla ilgili yaptığı açıklamada:” Enflasyonun zirve yapması ve doların düşmesiyle, Bitcoin ve altcoin’ler son ayların en büyük rallisine tanık olabilir” diyor. Diğer bir analist Park Davis ise enflasyon rakamlarının kripto piyasası üzerinde olumlu bir etki yaratacağını belirtmiş zaten analistin belirttiği gibi olumlu bir hava şu anda piyasa üzerinde bulunuyor. Analiste göre, enflasyonist baskının düşmesi kripto para fiyatlarına ivme kazandırabilir. TechDev takma ismini kullanan popüler analist ise bu yükseliş eğiliminin 2023’te de devam edeceğini öngörüyor. Analiste göre Bitcoin fiyat grafiği 2023 rallisini ima ediyor. Bitcoin fiyatıyla ilgili yorum yapan görüşlerini dile getiren bir diğer isim ise Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley oluyor. Morgan Stanley analistlerine göre Bitcoin için boğa koşusuna işaret eden faktörler bulunuyor. Morgan Stanley analistlerine göre piyasalar yaşanan büyük düzeltmelere rağmen hala sağlıklı kalmaya devam ediyor. 

Avrupa’nın En Büyük Kripto Etkinliği

Yakın zamanda Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacak. 20-21 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikte Türkiye’de blok zincir ve ekonomi denince akla gelen isimler konuşmacı olarak yer alacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek bu etkinlik Zorlu Performans Sanatları Merkezinde gerçekleşecek. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner