Yükleniyor...

Ethereum Vakfı, Merge İçin Olası Tarihleri Belirledi

Ethereum Vakfı, Merge yükseltmesi için potansiyel tarihleri tartışıyor.

16477692211339 1

Ethereum Vakfı, Merge yükseltmesi için potansiyel tarihleri tartışıyor.

Merge, Ethereum’un proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına taşıyacak. Yükseltme Bellatrix ve Paris ismiyle iki kısma bölünmüş durumda. İkinci kısımda birleşme tamamen gerçekleşecek.

Ethereum Vakfı, Merge İçin Tarih Belirliyor

Düzenlenen Consensus Layer Call sırasında çekirdek geliştiriciler hangi tarihlerin belirlenebileceği hususunda tartıştı ve iki ana yükseltme için “şimdilik” bir fikir birliği sağlandı. Bellatrix yükseltmesinin 6 Eylül, Paris yükseltmesinin ise 15 Eylül’de yapılması planlanıyor.

Belirlenen bu tarihlerin kesin olmadığını hatırlatmakta fayda var. Önümüzde günlerde değişiklik yapılabilir. Tarihler blok süreleri ve hash rate’te yaşanabilecek potansiyel dalgalanmalar neticesiyle de değişebilir.

Ethereum hash rate’inin düşmesi daha yavaş blok sürelerine sebep olur ve bu da Merge için gereken sürenin uzamasına sebep olur. Bu da yükseltmenin geçersiz olmasıyla sonuçlanabilir.

ethereum ATH 1

Ethereum Merge, Fiyata Etki Ediyor

Ethereum’un proof-of-stake algoritmasına geçişini sağlayacak olan Merge yükseltmesi, varlığın fiyatına da etki ediyor. Varlık son yedi gün içerisinde %16.9 oranında artış gösterdi.

Ethereum, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 1.895 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner