Yükleniyor...

Enjin Coin (ENJ) Nedir Nasıl Alınır?

Enjin coinden söz etmeden önce Enjin’den söz etmek daha doğru olacaktır.

enj

Enjin coinden söz etmeden önce Enjin’den söz etmek daha doğru olacaktır. Inj in Network isimli bir oyuncu topluluğu platformunun 2009 yılında geliştirdiği girişimdir. Enjin, oyuncu dünyasında bilinirliği yüksek bir marka olarak ön plana çıkmaktadır. Bitcoin ile başlayan kripto para sektörü ağında önemli bir yer edinmiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Enjin, Ethereum blok zincir üzerine inşa edilmiştir. Tokenı ENJ’dir. 2017 yılında kripto para dünyasının en popüler olduğu zamanda tokeni olan ENJ’yi üretmiştir. Kısa sürede kripto para borsasında kabul görmüş ve değer kazanmıştır. Bunun en temel nedeni proje destekçilerini büyük oyuncu topluluklarının oluşturmasıdır. Köklü bir oyuncu platformu ve şirket olarak sektörde yer edinmiş, mevcut oyun platformlarına entegre edilmiştir. Web sitelerinde ve oyun platformlarında kullanılabilmektedir. 

Kripto para borsaları aracılığıyla gerçek para birimleri kullanarak Enjin coin almak mümkündür. Bununla birlikte yalnızca satın alarak değil, oyunlarda kazanarak da ENJ edinmek mümkündür. Oyun içi üyelik seviyesi artırımında, oyun içi dijital ürünlerin, nesnelerin ve oyun öğelerinin satın alınmasında kullanılabilmektedir.

Enjin Coin Nedir?

Enjin kurucu ortağı Witek Radomski’dir. Aynı zamanda ilk değiştirilemez tokenlerden birinin kodunu yazmasıyla ve ERC-1155 Ethereum token standardının ortak yazarı olmasıyla bilinir. 

Enjin Coin temelde bir altcoin projesidir. Yaratım amacı oyun içi öğelerin simgeleşmesini sağlayarak video oyun endüstrisini değiştirmektir. Blockchain tabanlıdır ve tamamen oyun endüstrisi için tasarlanmıştır. Aynı zamanda ERC-1155 akıllı sözleşmeleri de içerir. Bu sayede video oyunu tasarımları için yaratıcı bir platform sağlanmış olur.

Enjin Coin Fiyatları

Enjin coinin 1.000.000.000 adet ENJ kaynağı mevcuttur. Değiştirilebilir ve değiştirilemez özellikleri bir arada barındıran ERC-1155 akıllı sözleşmeleriyle desteklenir. Toplam token arzının yaklaşık olarak %80’’i hali hazırda satılmış durumdadır. Kalan %20’lik kesimi ise kurucu ekip, şirket ve yatırımcılar arasında paylaştırılmıştır.

Her gün yaklaşık 7 milyon dolar değerinde Enjin coin alım satım işlemi gerçekleşmektedir. Dünyanın en büyük kripto para borsaları tarafından kabul görmüştür ve alım satım işlemleri bu borsalarda mevcuttur. ENJ coinler ERC20 uyumlu herhangi bir cüzdanda saklanabilmektedir.

Enjin coin piyasa değeri 22.110.400.984 TL’dir. Günlük işlem hacmi 2.484.294.306 TL’dir ve işlem hacmi olarak tüm para birimleri arasında 60. sırada yer almaktadır.

Enjin Coin Geleceği ve Metaverse

Enjin Coin bir metaverse coinidir. Geleceği parlak coinler arasında yer almaktadır. Metaverse yükselişiyle beraber ciddi yükseliş yaşayan altcoinler arasındadır. Aynı zamanda yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilen ve uzun vadeli yükselişler beklenen bir kripto para birimidir. Metaverse HYPE’ıyla birlikte yükselişini ciddi anlamda arttırması da bunu destekler niteliktedir.

Enjin Coin Nasıl Alınır?

Ülkemizde Enjin coin satın almanın zor olduğuna dair ortak bir yanılgı olabilmektedir. Tam tersi hem kolay hem de oldukça hızlı bir işlemdir. ENJ satın alırken resmi evrak sunmanız ve kripto para dünyasına ait karmaşık bilgilere sahip olmanız gerekmez. Satın alım işlemleri için yalnızca kripto para borsalarına kayıt olmanız gerekir.

Bitlo, Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından biridir. Türk lirasıyla alım satım gerçekleştirilmesi de kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Yatırımcılar tarafından ne kadar güvenli olduğu da sıklıkla vurgulanmaktadır. Kripto para listelerini her hafta geliştirmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x