Yükleniyor...

ENS Kayıtları 2022 Yılında Rekor Seviyeye Ulaştı

Blokzincir tabanlı domain hizmeti sunan Ethereum Name Services (ENS), 2022 yılını 2,2 milyon kayıtla tamamladı.

ENS Kayitlari 2022 Yilinda Rekor Seviyeye Ulasti

Blokzincir tabanlı domain hizmeti sunan Ethereum Name Services (ENS), 2022 yılını 2,2 milyon kayıtla tamamladı.

ENS Domains’e göre kayıtlardaki artış, Ethereum geliştiricilerinin geride bıraktığı birleşmenin bir getirisi. Daha önce ETH‘nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve işlem fiyatlarında artış yaşandığı açıklanmıştı. Ayrıca, aylık kayıt verilerinde istikrarlı bir büyüme görülüyordu. Böylelikle ENS, 2022 yılında önemli bir kilometre taşını aşmayı başardı.

ENS Kayıtları 2,2 Milyonu Aştı

ENS tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisinde ENS kullanıcılarının 2022 yılında 2,2 milyon farklı alan adı oluşturduğu bildirildi. Aynı zamanda, bu yeni adreslerin şimdiye kadar oluşturulanların yüzde 80‘i olduğu ifade edildi.

Dune Analytics‘ten alınan veriler , ENS’nin 2 Ocak itibarıyla kayıtlı yaklaşık 2,82 milyon isme ve 630 bin 340 ENS alan sahibine sahip olduğunu gösteriyor.

Veriler, Eylül ayının kayıtlı 437 bin ENS alan adı ile geçen yıl oluşturulan en fazla sayıda ENS kaydını gördüğünü gösteriyor. Coinbase‘in ENS entegrasyonunun 2022’deki yeni kayıtları önemli ölçüde etkilediği de öne çıkan detaylar arasında. Ethereum ağındaki düşük gas ücretleri de “eth” alan adı kayıtlarındaki artışta rol oynadığından, Mayıs 2022 ENS için en bereketli ay oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner