Yükleniyor...

Erdarwd Snowden’den Yapay Zeka Açıklaması

Eski SNA muhabirlerimden olan Edward Snowden, yapay zeka ile ilgili açıklamalarda bulundu.

yapay zeka haberi

Eski SNA muhabirlerimden olan Edward Snowden, yapay zeka ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Consensus 2023’te konuşan Edward Snowden yapay zeka hakkında açıklama yaptı. Muhabir gelişen teknoloji adına yorumlarını katıldığı bir etkinlikte paylaştı.

Eski Muhabir Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Eski bir NSA muhbiri olan Edward Snowden, teknolojinin kötü amaçlı aktörler tarafından ele geçirilebileceği korkusuna rağmen yapay zekanın insan zekasını aşabileceği ve insanlığa fayda sağlayabileceğine umutlarını paylaştı.

Snowden, AI modellerinin insanların yeteneklerini aşabileceğini, ancak bunun gerçekleşmesi için onlara insanlar gibi düşünmeyi öğretmekten vazgeçip “daha iyi olmalarına izin verilmesi” gerektiğini söyledi. 2023 Consensus konferansına sanal olarak Rusya’dan katılan Snowden, OpenAI’ın ChatGPT’sinin piyasaya sürülmesinden sonra ana akım haline gelen AI teknolojisinin geleceği hakkındaki temkinli iyimser görüşlerini paylaştı.

chatgpt 4

Snowden, zaman zaman bazı uzmanların yapay zeka teknolojilerinin kötü aktörleri güçlendirebileceğine dair uyarılarını yineledi, ancak ortaya çıkan teknolojinin olumlu kullanım örneklerini de değerlendirdi. Yapay zeka modellerinin istilacı istihbarat programlarını beslemek yerine hükümet gözetimini engelleyebileceğini savundu ve “Belki halk hakkında casusluk yapmayı bırakıp halk için casusluk yapmaya başlayabilirler” dedi. Böyle bir durumun net bir kazanç olacağına inandığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner