Yükleniyor...

Eski Bitcoin Karşıtı Sunucu, Şimdilerde Bitcoin Taraftarı Olduğunu Açıkladı

CNBC'nin finans programı sunucusu Jim Cramer, Bitcoin'in ihtiyatlı bir yatırım varlığı olduğunu düşünüyor.

eski bitcoin karsiti sunucu simdilerde bitcoin taraftari oldugunu acikladi 1

CNBC’nin finans programı sunucusu Jim Cramer, Bitcoin’in ihtiyatlı bir yatırım varlığı olduğunu düşünüyor.

İki yıl önce, eski hedge fonu yöneticisi ve CNBC’nin Mad Money’nin şu anki sunucusu, Cramer; Bitcoin’i “yasa dışı bir para birimi” olarak kabul etti ve “rüzgarın Bitcoin’in tersine döndüğünü” ilan etti. Cramer Bitcoin’i zamanında oldukça eleştirmiş olsa da, nihayet Anthony Pompliano’nın podcast’inde yaptığı açıklamada BTC üzerine ılımlı konuştu.

“Enflasyona baktığımda; altın al, başyapıtlar ve ev satın al diyor…

Bu çerçevede sahip olmadığımız şey ise kripto paralardı. Bence sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum, yine de altın ya da kripto para diyeceğim çünkü bende çok fazla altın var, ancak birine ya da diğerine sahip olmalısınız ve kripto paraları şu anda beğeniyorum.”

Cramer, fikrinin değişmesinin hükümetin Covid-19 salgınının etkisiyle mücadele etmek için trilyonlarca dolarlık mali teşvik içeren para politikalarından kaynaklandığını açıklıyor.

“Sanırım bunu depresyondan kaçınmak için yapmak zorundaydık, bu yüzden yaptığımıza sevindim. Ama doların düştüğünü görüyorum ve en önemlisi, bu ülkede kimsenin vergileri yükseltmek istemediğini biliyorum ve vergileri artırmış olsak bile, yine de karşılayamayız. Sosyal güvenliği kesmiyoruz. Sağlık sigortasını kesmiyoruz. Sahip olduğum altın konusunda kendimi harika hissettiren bir çarpışma rotasındayız. Ancak menüye kripto para eklemenin tamamen mantıklı olduğunu düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner