Anasayfa Kripto Para Haberleri Avalanche 21 Eylül'de Mainnet Lansmanını Gerçekleştiriyor

Avalanche 21 Eylül’de Mainnet Lansmanını Gerçekleştiriyor

ABONE OL:google-news

21 Eylül Pazartesi günü; kripto para birimlerinin, blok zincirlerinin ve merkeziyetsiz finansın (DeFi) gerçek potansiyelini sergilemek için Avalanche başlatılıyor.

Avalanche; saniyenin altında işlem kesinliği sunan, Ethereum sanal makine ve geliştirme araç setinin tamamını destekleyen ve milyonlarca bağımsız doğrulayıcının blok üreten düğümler olarak katılmasına olanak tanıyan ilk akıllı sözleşmeler platformudur(Avalanche 1.000 düğümden fazla Denali test ağında topluluk üyeleri tarafından işletilmektedir).

Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer konu hakkında şöyle dedi:

“Pazartesi kripto para birimleri, blok zincirleri ve merkeziyetsiz uygulamalar için yeni bir çağın başlangıcı olacak. Avalanche, Satoshi’den bu yana alanımızdaki ilk büyük atılım ve biz de onların ayak izlerini takip ederek, yeni bir on yılın zirvesindeyken bu etkiyi göstermeyi düşünüyoruz.” 

Avalanche, saniyenin altında işlem kesinliğini desteklemenin yanı sıra, mevcut blok zinciri ağlarından (4.500’den fazla işlem / saniye) daha büyük işlem hacmine ve diğer ağların %51 standartlarının çok üzerinde güvenlik eşiklerine sahip.

Ava Labs COO’su Kevin Sekniqi ise şu yorumlarda bulundu:

“Avalanche, kripto para piyasalarında hızlı ilerliyor ve merkezileştirmeye dayanan ya da büyük ücretler ödemek zorunda kalınan, piyasa talebine göre ölçeklenebileceklerini göstermeyen mevcut ağlara ilk zorlayıcı alternatifi sunacak. Etrafımızdaki seçkin bir toplulukla lansman yapmaktan heyecan duyuyoruz ve DeFi’nin bir sonraki patlamasını beslemeyi dört gözle bekliyoruz.”

DeFi Pulse’a göre Eylül ayının başında, Ethereum’daki DeFi uygulamaları kilitli toplam değeri 9,6 milyar dolara yükseldi ve pazarın büyüklüğünü bir ayın altında iki katına çıkardı. Bu inanılmaz büyüme, özellikle finans alanında olmak üzere; merkeziyetsiz teknolojilere olan gerçek ilgiyi doğruladı. Ethereum gaz ücretleri, işlem başına ortalama 15 dolar ile zirveye ulaştı ve ağ, katılımı yüksek net değerli bireyler ve daha büyük kuruluşlarla sınırlandırarak tıkandı.

Avalanche, Ethereum tabanlı uygulamaların mevcut iş akışlarında fazla değişiklik yapmadan yüksek performans, güvenlik ve ölçeklenebilirlik elde etmesine yardımcı olabilir. AvalancheSözleşme Zinciri (C-Chain), Ethereum VM’nin bir uygulamasıdır, yani Solidity, uygulamalar üzerinden taşımayı sorunsuz hale getirmek için dışarıdan çalışır.

Ava Labs Başkanı John Wu da şöyle dedi:

“DeFi, hem bireyler hem de kurumlar için muazzam büyüme potansiyeline sahip bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkıyor. Çığ olabilir ve bu dünyaları birbirine bağlayarak ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara sunulan yeni ürün ve hizmetlerde hız, verimlilik ve yenilikle tanımlanan yeni bir pazar yapısı oluşturarak bu potansiyeli gerçeğe getiren ağ olacağına inanıyorum.” 

Avalanche ekosistemi sürekli olarak büyüyor ve gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak ve sınırsız inşa etmek için bir blok zinciri çözümü arayan tüm merkezi olmayan uygulamaları memnuniyetle karşılıyor.

Not: AVAX halka açık satışına katıldıysanız, lütfen AVAX adresinizin TokenSoft portalında ( buy.avax.network ) 18 Eylül Cuma saat 12: 00’ye kadar doğru olduğundan emin olun. Bundan sonra alıcı adresinizi değiştiremeyiz. Bu son teslim tarihini kaçırırsanız, token’larınızı göndermek için mainnet lansmanından sonra Avalanche tarafından iletişime geçilecektir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,530TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar