Yükleniyor...

Eski FTX yetkilisi, beşinci kez savunmaya çıkacak!

FTX'in eski yöneticisi Ryan Salame, Sam Bankman-Friend'a ait yasa dışı kampanyalar hakkında tekrardan ifade vermeyi planlıyor.

Fotoram.io 29 2

FTX’in eski yöneticisi Ryan Salame, Sam Bankman-Friend’a ait yasa dışı kampanyalar hakkında tekrardan ifade vermeyi planlıyor.

Son zamanlarda yasa dışı kampanya konularıyla gündemde olan SBF, FTX’in diğer yetkili isimlerini sarsmaya devam ediyor. Bu olaylar hakkında şu ana kadar dört kez savunma veren Ryan Salame, beşinci kez yeminli ifade vermeyi planladığını açıkladı. ABD federal savcıları tarafından 14 Ağustos’ta sunulan bir önergede, Salame’nin tanık olarak ifade vermek için müsait olmayacağı belirtiliyor.

ftx iflas

Yasa dışı kampayaların sarsıntısı devam ediyor

Mahkeme belgeleri ve Federal Seçim Komisyonu verileri, hem Nishad Singh hem de Salame’nin Şubat ayında dolandırıcılık ve kampanya finansmanı ihlallerine karışmış olabileceğini ortaya koyuyor. Salame’nin Cumhuriyetçi adaylara 24 milyon dolardan fazla para verdiği ve son seçim döngüsüne neden olduğu bildirildi.

Savcılara göre Salame, Kasım 2021’de bir aile üyesine, Bankman-Fried’in, Salame’nin dağıtılmasına yardım edeceği siyasi bağışlar yoluyla kripto karşıtı milletvekillerini saf dışı bırakmak istediğini söyledi. İllegal kampanyalar ile kara para aklamayı hedefleyen FTX yetkililerinin olay hakkındaki açıklamaları ise merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner