Yükleniyor...

Eski NASA Astronotu Scott Kelly, Ukrayna’yı Desteklemek İçin NFT Çıkardı

NFT sektörü hemen hemen her kesimden, her meslekten kişiler tarafından merak uyandırıyor.

nasa eski astronot nft

NFT sektörü hemen hemen her kesimden, her meslekten kişiler tarafından merak uyandırıyor. Bu doğrultuda birçok kişi bu sektöre ilgi duyuyor ve çalışmalar yapıyor.

Eski NASA astronotu Scott Kelly, NFT sektörüne giriş yaptı. “Dreams Out of This World” ismindeki ilk NFT’si 500 bin dolara alıcı buldu. Kelly, elde ettiği parayı Ukrayna’yı desteklemek için bağışlayacağını duyurdu.

Uzayda kalma rekoru kıran eski NASA astronotu Scott Kelly, “Dreams Out of This World” (Bu Dünya’nın Dışından Hayaller) adı verildiği NFT koleksiyonuyla, uzay sevdasını başkalarına aşılamayı hedeflediğini dile getirdi.

“Dreams Out Of This World” NFT’si, 500 Bin Dolara Alıcı Buldu

eski NASA astronoto NFT

Kelly’nin NFT’si halen devam etmekte olan Ukrayna – Rusya savaşına gönderme yapıyor. NFT görselin arkasında dalgalanan bir Ukrayna bayrağı görülüyor. Kelly bu projenin gelirinin Ukrayna’ya bağışlanacağını aktardı.

Kelly’nin “Dreams Out Of This World” isimli ilk NFT’si, 500 bin dolara alıcı buldu. NFT, OpenSea’de açık artırma işlemi başladıktan birkaç saat sonra satıldı.

Kelly, gerçekleşen satış sonrası şu açıklamayı yaptı;

“İlk NFT koleksiyonum satıldı. Projeyi destekleyen herkese teşekkür ederim. Bu savaşın ortasında Ukraynalılar için sanat aracılığıyla bir araya gelmemiz muhteşem. Bugün 500 bin dolardan fazla para toplandı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner