Yükleniyor...

Eski Ripple Kurucu Ortağının XRP’leri Tükendi

Stellar'ın kurucusu Jed McCaleb, Ripple'dan ayrıldığı 8 yılın ardından sonunda XRP varlıklarını bitirmeyi başardı.

Eski Ripple Kurucu Ortağinin XRPleri Tükendi 2

Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb, Ripple’dan ayrıldığı 8 yılın ardından sonunda XRP varlıklarını bitirmeyi başardı. Ripple ile yaşadığı birtakım anlaşmazlıklar sonrası Ripple’dan ayrılan McCaleb, bu ayrılık sonrası oldukça yüklü bir tazminat ile şirketten ayrılmıştı. Geçen 8 yılın ardından düzenli olarak XRP satımı yapan McCaleb’in artık satacak XRP‘si kalmadı.

Eski Ripple Kurucu Ortağinin XRPleri Tükendi
Kaynak

Eski Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb, Bütün XRP’lerini Sattı

Ripple’ın kurucu ortaklarından olan Jed McCaleb, Ripple’dan ayıldığından bu yana aktif olarak XRP’lerini satıyor. Özellikle kırılgan piyasa koşullarında yaptığı satışlar ile birlikte oldukça sert eleştiriler alan Jec McCaleb, 9 milyar XRP sattı.

Özellikle 2020’nin sonunda XRP satışlarını hızlandıran McCaleb, XRP’nin fiyatında yaşanan düşüşten de sorumlu tutuluyor. Bu noktada bu eleştiri çok da yersiz değil. Öyle ki McCaleb’in XRP serveti (9 Milyar XRP) XRP’nin arzının yüzde 10’una takbül ediyor. Bu oran sürekli olarak satış için kullanıldığında XRP’nin fiyat performansına oldukça etki edebilecek bir miktar. Bununla birlikte McCaleb’in cüzdanındaki varlıkların bitmesi sonrası topluluk tarafından da sevinç paylaşımları yapıldı.

Diğer taraftan son 1 hafta içerisinde XRP’nin yüzde 17’lik artış yaşaması da gözlerden kaçmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner