Yükleniyor...

Eski SEC Başkanı, Bitcoin Şirketlerine Danışmanlık Yapacak

Eski SEC başkanı Arthur Levitt, bitcoin ödeme prosesi geliştiren BitPay ve bitcoin borsası Vaurum'a danışmanlık yapmak üzere işe koyuldu.

arthur levitt1

Eski SEC başkanı Arthur Levitt, bitcoin ödeme prosesi geliştiren BitPay ve bitcoin borsası Vaurum’a danışmanlık yapmak üzere işe koyuldu. Bitcoin şirketlerinin son zamanlarda devlet dairelerinde çalışan önemli kişiler ile çalışmalarda bulunması, şirketlerin bitcoin ile ilgili yasal düzenlemelere adapte olması için çalışmalar yapmalarının göstergesi.

Bitcoin teknoloji ve finans alanında büyük bir ün kazandı ve bitcoin destekçileri de giderek artmakta. CNet’te yer alan bilgiye göre Levitt, bitcoin ve düzenlemeler hakkında şu şekilde düşünüyor:

“Bitcoin şirketlerinin kurucuları girişimci, itaatkâr olmama eğiliminde oldukları gibi; düzenlemelerden de her halükarda kaçınılması gerekttiğini düşünüyorlar. Bu düşüncelerin nereden geldiğini anlıyorum, fakat inanıyorum ki düzenlemeler şirketlerin güvenlilirliklerini sağlaması için alternatif olacaktır. Bu düzenlemeler mantıklı, dengeli olmalı ve şirketleri zora sokmamalı.”

Başkan olduğu sürece düzenlemeler ile ilgili bir çok teknoloji şirketinden danışmanlık teklifi aldığını belirten Levitt, son olarak da bitcoin şirketlerine danışmanlık yapacak gibi gözüküyor. Tüm bu şirketlerin düzenlemeler hakkında bu denli çalışma yürütmesi, bitcoin’in ve kullanıcılarının geleceği açısından umut verici gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner