Yükleniyor...

Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Kripto Şirketinde Danışman Olarak Görev Alacak

One River’ın kripto para odaklı yan kuruluşu olan One River Digital, danışman olarak eski SEC başkanını işe aldı

sec 1

One River’ın kripto para odaklı yan kuruluşu olan One River Digital, danışman olarak eski SEC başkanını işe aldı. Bu kripto topluluğunu oldukça şaşırtan bir gelişme.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Clayton, Bloomberg’e verdiği röportajda, kripto para birimlerinin büyük isimler tarafından benimsenmesine vurgu yaptı ve konu hakkındaki şaşkınlığını dile getirdi.

“Üç yıl önce asla bu durumda olacağımıza inanamazdım. Dijital varlıkları benimseyen yatırımcıların sayısı bir hayli fazla. Bu seviyeye kesinlikle tahmin edemezdim.”

One River, pandeminin getirmiş olduğu ekonomik krizler beraber, 2020 yılının sonunda kripto para sahnesine girdiğini duyurdu. Bu maksatla şirket One River Digital’i kurdu.

One River Digital şu anda 600 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘u (ETH) bünyesinde barındırıyor. Şirketin CEO’su Evan Peters, 2021’in ilk çeyreğinde bu rakamın 1 milyar dolara ulaşacağını açıkladı.

Jay Clayton Şaşkınlığı

Jay Clayton, kripto paralar ile ilgili güçlü düzenlemeler istemesiyle tanınan bir isim. Ek olarak başkanlık yaptığı süre boyunca gelen tüm Bitcoin EFT tekliflerini reddettiği de göz önüne alındığında, kripto para şirketine girmiş olması bir hayli şaşırtıcı.

Clayron, One River’a katılmış olmasına karşın, hala güçlü bir düzenlemenin gelmesi gerektiğine inanıyor.

“Güçlü hükümet düzenlemelerini içeren dijital varlıklar için yerel ve küresel anlamda çok çeşitli sonuçlar görüyorum.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x