Yükleniyor...

ETH 2.0 Bilmecesi: Uzmanlar Son Durum Hakkında Yorum Yaptı

Şu anda kripto para alanındaki en büyük beklentilerden biri, Ethereum 2.

ethereum 2.0 bilmecesi uzmanlar son durum hakkinda yorum yapti

Şu anda kripto para alanındaki en büyük beklentilerden biri, Ethereum 2.0’ın yakında piyasaya sürülmesi. Uzun zamandır beklenen blockchain yükseltmesi, konsensüs mekanizmasını ve işlemleri nasıl doğruladığını gözden geçirecek.

Fakat, ETH 2.0 sözleşmesine yatırılan paranın eksikliği nedeniyle lansmanın belirtilen tarihte gerçekleşmeyeceğine dair endişeler bulunuyor. Daha önce de haberini verdiğimiz gibi Ethereum’un orijinal zincirden ETH 2.0 zincirine taşınması gerekir, böylece doğrulayıcılar (validatörler) veya tam node operatörleri blok doğrulamaya katılabilir. Kod, yükseltme düzgün bir şekilde başlatılmadan önce her biri 32 ETH’ye sahip en az 16.384 doğrulayıcı olması gerektiğini belirtiyor. Bu eşiğe ulaşılmazsa, bazıları kripto paralarının belirsizlikte kalacağından korkuyor. Ancak Ethereum Vakfı geliştiricilerine göre, durum böyle değil.

Ethereum 2.0 Lansmanı Tartışıldı

Ethereum Vakfı’nın Reddit’te düzenlenen yakın tarihli bir “Bana İstediğini Sor” etkinliğinde konuşan EF araştırmacısı Danny Ryan, ETH2’nin başlamasını sağlamak için gerekirse eşiğin ayarlanabileceğini söyledi:

“Ben şahsen, başlangıç için sözleşmedeki 100K + ETH’nin yeterli olduğunu ve bu ETH’yi çok uzun süre belirsizlikte bırakmamak için eşiği aşağıya indirmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Erken katılanlar için ödüller çok yüksek olacak ve ETH doğrulaması muhtemelen zamanla artacaktır. Bu sabiti 24 Kasım veya 1 Aralık’ta hemen ayarlamayı planlamak biraz agresif bana göre. Önümüzdeki birkaç hafta içinde tam olarak ne olacağını bilmiyoruz, bu yüzden önce biraz gözlem yapmalıyız. Konuya bağlı olarak, müşterilerin mühendislik ekipleri Aralık ayına kadar beklemek ve gerekirse Ocak ayının başında sabiti ayarlamak istiyor gibi. Bu makul görünüyor.”

Diğer Gelişmeler

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin de Reddit başlığındaki lansmana değindi. ETH2 için test ağları hakkında yorum yaparken şunları söyledi:

“Şahsen ben,’ETH2 içinde ETH1′ için bir test ağına sahip olduğumuzda, mevcut test ağlarının bazılarının yerini alabileceğini umuyorum! Bu aynı anda iki amaca hizmet eder: (i) insanların bir ethereum test ortamına olan ihtiyacını karşılar ve (ii) birleştirme uygulamasının birçok bölümünü test eder. Hatta birleştirmeyi bütün bir prosedür olarak Ropsten veya başka bir test ağında gerçekleştirebiliriz!”

ETH2 mevduat sözleşmesinin, güncellemeyi başarıyla etkinleştirmek için lansman yaklaşırken bir likidite akışı görmesi bekleniyor.

Şimdilik 104.608 ETH yatırıldı. Yatırılan ETH miktarını https://beaconcha.in/ adresi üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner