Yükleniyor...

Bitcoin’deki (BTC) Son Düşüş Düzeltme mi Yoksa Trend Değişimi mi? Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC), son birkaç gündür yakaladığı yükseliş ivmesine ara vermiş gibi duruyor.

btc duzeltme btc trend degisimi

Bitcoin (BTC), son birkaç gündür yakaladığı yükseliş ivmesine ara vermiş gibi duruyor. Lider kripto para birimi dün sabah saatlerinde 18.000 dolara yükselse de daha sonra gerileme yaşayarak 17.500 dolar seviyesine kadar çekildi. BTC, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 17.391 dolardan işlem görüyordu. Peki bu geri çekilme neyin habercisi? Bitcoin’deki düşüş düzeltme mi yoksa trend değişimi mi? Analizler bu konuda neler söylüyor sizler için derledik.

Yerli kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Crypto Kemal, Bitcoin’in bu geri çekilmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Crypto Kemal, fiyat hareketinin düzeltme gösterdiğini ama 18.000 dolara çıkış yapıldığı için kripto para biriminde trendin aşağı dönmüş olabileceğini ifade etti. Popüler isim şu ifadeleri kullandı:

“BTC için fiyat hareketi düzeltmede olduğumuzu gösteriyor ancak 18.000 gibi yüksek bir fiyata çıktığımız için bitcoin’de trend aşağı da dönmüş olabilir bekleyip göreceğiz… Benim düzeltme için beklediğim yer 17.000 bölgesi, aşağısı için sonra konuşuruz şimdilik pozisyonum yok…”

Bir diğer popüler analist TraderXO ise, kapsamlı yukarı hareketlerde genellikle bir soğuma dönemi yaşandığını belirtti. Analist düzeltmelerin memnuniyetle karşılanması gerektiğini ifade etti. Trader Crypto Michael ise, bir dizi düzeltici hamle öngördüğü için BTC’de düşüş yaşanmasını bekliyor. Michael’e göre BTC’de %15-%20 oranında düşüş yaşanabilir.

Bitcoin’de Düzeltme Yaklaşıyor mu?

Kripto para topluluğunun önemli trader’larından Nebraskan Gooner ise Bitcoin’in 17.000 doları yeniden test etmek istediğini ifade etti. Gooner, “Bitcoin 17.000 doları yeniden test etmek istiyor gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Bir diğer analist Josh Rager ise önceki gün, geri çekilmenin güzel olduğunu ve daha fazlasının gelebileceğini açıkladı.

Başka bir analist Lark Davis ise bir video çekerek Bitcoin’in bu yükselişinin diğer zamanladan farklı olduğunun söylendiğini açıkladı. Davis, piyasanın yükselişte görünmesine rağmen düzeltme yaşanmasının olası olduğunu söyledi.

Analist Aayush Jindal ise BTC’nin yakın vadede yukarı yönlü devam etmesi için 17.500 doların üzerinde kalması gerektiğini ifade ediyor.

Yerli kripto para analistlerinden Mehmet Tufan ise, Bitcoin’in 21.000 dolar seviyesini görmek istediğini, destek seviyesinin ise 16.750 olduğunu dile getirdi.

BTC, yazının yazıldığı sırada 17.500 dolar seviyesinin altında işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner