Yükleniyor...

ETH/BTC’de 2.5 Yıl Öncesine Dönüldü!

Ethereum, Bitcoin karşısında değer kaybetmeye devam ediyor.

ETHBTC Kuru Bitcoin ve Ethereum

Ethereum, Bitcoin karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. ETH/BTC kuru 2017 yılının Mart ayından bu yana görülmemiş seviyelere geriledi. Öte yandan Coin360’ın verilerine göre, Ethereum fiyatı dolar karşısında son 7 günde yüzde 25’den fazla değer kaybetti.

Ethereum Fiyatı

En büyük altcoin olan Ethereum’un Bitcoin karşısındaki değeri 0.0205 BTC’ye kadar geriledi. Bu seviye en son 13 Mart 2017’de görülmüştü. Ethereum o gün 23-30 dolar aralığında el değiştiriyordu. Kripto para birimi her ne kadar Bitcoin karşısında büyük değer kaybı yaşayarak 2017 yılındaki seviyeleri görmüş olsa da dolar karşısında o döneme göre 8 kat daha değerli.

Ethereum fiyatındaki düşüşün temel nedeni ise son günlerde Bitcoin’de görülen düşüşten ve Bitcoin’in sürekli olarak piyasa hakimiyetini artırmasından kaynaklanıyor. En büyük kripto para birimi son 7 günde yüzde 15’ten fazla değer kaybetti. TSİ 15:08’da Bitcoin 10.307 dolardan alınıp satılabiliyordu.

Bitcoin’in piyasa hakimiyetini sürekli artıyor olmasından dolayı en büyük kripto para birimi BTC paritesinde altcoin’lere hiçbir şekilde fırsat vermiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner