Yükleniyor...

Ether fiyatı, kilit direnç seviyesine yaklaştı

Ether fiyatının 2100 dolara doğru yükselişi, layer 2 ağlarında yaşanan gelişmelerden ve yatırımcıların ETF onayı beklentisinden ötürü kaynaklandı.

ether 1

Ether fiyatının 2100 dolara doğru yükselişi, layer 2 ağlarında yaşanan gelişmelerden ve yatırımcıların ETF onayı beklentisinden ötürü kaynaklandı.

Varlık, 2.100 dolarlık seviyeye birkaç kez dokunmayı başardı. 2.100 dolarlık seviye son üç hafta içinde birçok defa reddedildi ve Ether’in kasım ayındaki yüzde 16,2’lik yükselişi göz önüne alındığında bu durum endişelere yol açtı. Varlığın 2.100 dolar seviyesinin üzerinde sabit kalıp kalmayacağı merakla bekleniyor.

ether

Tüm bunlara karşın, spot ETF başvuruları ve Ethereum layer-2 çözümlerine ilişkin yaşanan gelişmeler, olumlu ivmenin desteklenmesini sağladı.

ETF heyecanı kaldığı yerden devam ediyor

SEC’nin Fidelity’nin spot Ether ETF’i için inceleme sürecini başlatması yatırımcıları umutlandırdı. Potansiyel bir onay, Ether’in dijital emtia statüsünü güçlendirirken bir menkul kıymet olarak görülme ihtimalini de azaltacak.

SEC, ETF’lere ilişkin kararını Ocak 2024’te vermesi bekleniyor.

Layer-2 gelişmeleri

Layer-2 ağlarının gelişimi de Ether için önemli bir katalizör oldu. Bu ağlarda işlem ücretlerinin 4 dolar civarında yer alması, ekosistem için son derece önemli bir gelişme olarak görüldü.

Bununla birlikte Ether’in TVL’si son iki ayın en yüksek seviyesi olan 13 milyon Ether’e ulaştı.

Tron ağında ise Ether TVL’si açısından bir gerileme yaşandı. Yüzde 12’lik gerileme, son dönemlerde Justin Sun bağlantılı kuruluşların hacklenmesi sebebiyle yaşanan güven kaybının bir kanıtı olarak görülüyor.

Özellikle layer-2 ağlarındaki TVL de önemli ölçüde arttı. Blast’taki TVL, 647 milyon doları gördü.

Ethereum’un önde gelen ölçeklendirme çözümleri Arbitrum ve Optimism’in toplam TVL’si 2,94 milyar dolar seviyesinde yer aldı.

Ether, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre 2.093 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner