Yükleniyor...

Ethereum, 2022 Yılında En Çok İşlem Gören Kripto Para Oldu

2022 yılında Ethereum (ETH), ağında gerçekleşen yaklaşık 408 milyon işlem ile Bitcoin'i (BTC) geride bırakmayı başardı.

Ethereum 2022 Yilinda En Cok Islem Goren Kripto Para Oldu

2022 yılında Ethereum (ETH), ağında gerçekleşen yaklaşık 408 milyon işlem ile Bitcoin’i (BTC) geride bırakmayı başardı.

2022 yılı, kripto para piyasası için oldukça zorlu geçti. Ayı trendinin etkisi ve kripto para birimlerinin büyük bir çöküş yaşaması, karamsar bir senenin yaşanmasına yol açtı. Ancak 2022 yılında, kripto para birimlerinin benimsenme oranları da ciddi bir artış gösterdi. Birçok ülke, kripto paralar konusunda adım atmaya başladı. Geride kalan bu çalkantılı yılda, ağında en çok işlem gerçekleştirilen kripto projesi Ethereum oldu. Ethereum, Bitcoin‘i dört kat fazla işlem oranıyla geride bırakmayı başardı.

Ethereum, 2022 Yılında 1.1 Milyon İşleme Ev Sahipliği Yaptı

En büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) toplam 408.5 milyon işlem hacmiyle Bitcoin’i (BTC) geçmeyi başardı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, aranma hacminde liderliğini ve popülaritesini kaptırmadı.

Reddit’te paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz yılın işlem hacimlerinde Ethereum‘un rüzgarı esti. 408.5 milyon işleme sahip ETH‘yi, 93.1 milyon işlemle BTC takip etti.

ETH BTC

Grafikte de gösterildiği üzere, milyonlarca işlemler arasında Bitcoin pek ilerleme kaydedemedi. Ancak lider kripto para birimi, 2022 yılında en çok konuşulan kripto oldu.

Son olarak, ağlardaki günlük işlem miktarında ETH 1.1 milyon seviyelerinde yer aldı. BTC tarafında da günlük 255 bin işlem gerçekleştirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner