Yükleniyor...

Ethereum Adreslerinin %17’si NFT’lerin %80’inden Fazlasını Elinde Tutuyor

Blokzinciri analiz şirketi Moonstream’in verileri, Ethereum’da NFT işlemleri yapan tüm adreslerin %16.

ethereum adreslerinin yuzde 17si nftlerin yuzde 80ninden fazlasini elinde tutuyor

Blokzinciri analiz şirketi Moonstream’in verileri, Ethereum’da NFT işlemleri yapan tüm adreslerin %16.71’inin NFT’lerin %80.98’ini elinde tuttuğunu gösteriyor. 

Şirketin 21 Ekim tarihli raporu, ERC 721 tokenlarına sahip NFT’lere odaklandı. Raporda 1 Nisan ve 25 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Ethereum’da 7 milyondan fazla NFT işleminde gerçekleştirildiği bilgisi yer aldı. NFT’lerin dağılımındaki eşitsizliğe dikkat çeken rapor, söz konusu oranın birkaç NFT platformu ve kripto varlık alım satım platformunu temsil ettiğini ekledi. Söz konusu veri, Ethereum NFT pazarında büyük bir eşitsizlik olduğu şeklinde yorumlandı. Şirkete göre bu durum, diğer cüzdanları kapsayan %83.29’luk kesimin NFT’lerin sadece %19,02’sini paylaşmak zorunda bırakıyor. Diğer taraftan raporda şu ifadeler de yer aldı:

“Bu verilerin bize gösterdiği şey, Ethereum NFT pazarının, katılımcılarının büyük çoğunluğunun alımlarını muhtemelen manuel olarak yapan küçük zamanlı alıcılar olduğu anlamında açık olmasıdır. Bu pazara katılmak isteyenler için giriş engelleri çok az.”

Bilindiği gibi NFT sektörü son zamanlarda büyük bir çılgınlığa sahne oldu. Birçok yatırımcı, ünlü isim ve geliştirici, NFT’lere dahil oldu ve NFT pazarında Temmuz ve Eylül ayları arasında 10.7 milyar dolarlık satış gerçekleşti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner