Yükleniyor...

Brezilyalı Usta Sanatçı Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu

NFT alanı genişlemeye devam ederken, birçok yeni ve heyecan verici iş birlikleri gerçekleşiyor.

romera britto NFT

NFT alanı genişlemeye devam ederken, birçok yeni ve heyecan verici iş birlikleri gerçekleşiyor. Hem Miami sanatı hem de kripto topluluğu için ilgi çekici bir ortaklık kuruldu. Brezilyalı bir sanatçı Romero Britto, YellowHeart NFT pazarındaki ilk NFT koleksiyonunu çıkartarak DJ White Shadow ile işbirliği yaptı.

Brezilyalı ressam, tasarımcı ve heykeltıraş Romero Britto, pop-art alanında yaptığı çalışmalarla günümüzde modern pop kültürünün ikonu olarak gösterilen uluslararası bir sanatçıdır.

YellowHeart, önde gelen NFT pazarlarından biri. YellowHeart’ta hem kripto hem de kredi kartı ödemeleri kabul ediliyor ve pazar, Kings of Leon, Maroon 5 ve ZHU gibi müzik endüstrisindeki en etkili isimlerle ile işbirliği yaptı.

YellowHeart’ın kurucusu ve CEO’su Josh Katz, Britto ile ilk tanıştığında bu işbirliğinin doğal olarak ortaya çıktığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi;

“Romero ile bir NFT’nin nasıl görünebileceğini tartıştık ve aylarca düşünmeye başladık. Romero gibi bir ikonun NFT alanına girmesi için yaratıcı konseptler üzerinde çalıştık. Romero’nun projesi şekillenip, eserleri hayat bulurken, bir film müziği fikrimiz de oluştu. Romero’yu DJ White Shadow ile yaratıcı bir şekilde hareket edip etmediklerini görmek için tanıştırdım ve böyle bir iş ortaya çıktı.”

NFT Koleksiyon, 21 Ekim’de resmi olarak görüntülenebilecek ve 28 Ekim’de satın alınabilecek. Koleksiyonun fiyatı 500 ila 30.000 dolar arasında değişiyor.

Katz konuyla ilgili konuşmaya devam ederek şunları ekledi;

“NFT sanatı koleksiyoncularının ve üst düzey NFT koleksiyoncu topluluğunun bu NFT’lere sahip olmak için heyecan duymasını bekliyoruz. Bu inanılmaz sanat eserleri Romero’nun şimdiye kadar yaptığı hiçbir şeye benzemiyor. İkonik sanatçı Romero için de bir ilk olduğu için zamanla bu eserler çok değerli olacak.”

Heyecan verici koleksiyona ek olarak, Tonight At The Beach ve Nature In Harmony başlıklı sanat eserlerinin gelirlerinin bir kısmı St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’ne bağışlanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner