Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum Ağ Ücretlerinde Artış: DeFi Bir Balina Oyunu mu?

Ethereum Ağ Ücretlerinde Artış: DeFi Bir Balina Oyunu mu?

ABONE OL:google-news

Ethereum ağ ücretlerinin son zamanlardaki artışı sonucu, daha küçük operasyonlar artık finansal olarak uygulanamaz hale geldi ve bu da DeFi’nin sadece balinalar için olduğu sonucuna götürdü.

Ethereum’u son zamanlarda herhangi bir şey için kullanan herkes, gaz ücretlerinde bir artış olduğunu fark edecek. Ağa yönelik talepler arttıkça, 2020’deki DeFi patlaması büyük ölçüde bundan sorumludur. Ethereum ve ERC-20 tokenleri, DeFi’nin temellerini oluşturuyor ve ağın yükü kaldıramayacağı acı bir şekilde ortaya çıktı.

Ortalama Ethereum ücretleri 10 Ağustos itibariyle neredeyse 3 dolar arttığı söylendi. Haziran ayındaki düzensiz ani yükselişin yanı sıra bu, 2018 ortasından bu yana görülen en yüksek seviye.

Endişe verici olan şu ki, bu sefer sadece tek bir artış değil, aceleyle geri dönmeyeceklerini gösteren kademeli bir artış. 2018’den bu yana en yüksek seviye olan 1,4 dolara benzer şekilde acımasız bir tablo ortaya konmaktadır.

DeFi: Bir Balina Oyunu

Gaz ücretlerindeki artış, hemen hemen tüm küçük DeFi işlemlerini pratik değildir. Platformdan 40 dolar değerinde küçük bir çiftlik COMP’u çıkarmak ve Metamask’a göndermek, haberin yazımı itibariyle 46.5 dolar gaz ücretlerine mal olacaktır.

DeFi akıllı sözleşmelerine kripto para yatırma ve çekme maliyetleri daha küçük miktarlar için hızla yükselirken, yeni ortaya çıkan sektörün şu anki durumunda gerçekten sadece balinalar için karlı olduğunu söylemek doğru olur.

Ağ ücretlerindeki artış, kripto para topluluğu arasında fark edilmedi. Kripto para yatırımcısı ve geliştiricisi 0xNick, hafta sonu ETH ücretlerinin Bitcoin’inkinden üç kat daha yüksek olduğunu gözlemledi.

“Dün Ethereum’a ödenen ücretler Bitcoin’dekinden 3 kat daha yüksekti.”

‘DeFi Dad’ adlı kullanıcı ise, DEX toplayıcıları arayarak ‘acımasız’ gaz ücretlerinden kaçınmanın yolları olduğuna dikkat çekti.

Ethereum Fiyat Güncellemesi

Ethereum fiyatları, son iki yılda satın alanlar için kurtarıcı olan 400 doların biraz altında. Fiyatlar dün gün içi 385 dolara düştü ancak hızla toparlanmayı başardı.

Yazım sırasında ETH 395 dolardan işlem görüyor ancak geçen hafta öylesine netleşti ki, bunun üzerindeki direnç engelini kırmak zor olacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

959BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,642TakipçilerTakip Et
871AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar