Yükleniyor...

Ethereum Ağındaki Toplam Adres Sayısı 50 Milyonu Geçti!

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre Ethereum, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Ethereum ETH

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre Ethereum, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. The Block ve Etherscan.io’nun verilerine göre Ethereum adresleri 50 milyonu geçti. 2018 boyunca devam eden ayı piyasasına rağmen ağa dahil olan kullanıcı sayısında çok az değişiklik oldu. Sonuç olarak ise ağ büyüdü.

2018 Ocak ayına göre büyüme oranı oldukça yavaş, çünkü o dönem Ethereum (ETH) 1.000 dolar barajını geçmiş ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu etkin döneme denk gelen 4 Ocak’ta 352.888 Ethereum adresi oluşturulmuştu. Ayı piyasasının etkilerinin sert bir şekilde görülmeye devam ettiği son günlerde ise ağa her gün ortalama 70.000 adres katılıyor. Yani kullanıcıların ağa olan güveni devam ediyor.

Her ne kadar Ethereum ağı büyüyor gibi görünse de işlem yapan adres sayısında düşüş söz konusu. 16 Ocak’ta 719.000 adreste işlem yapılırken dün sadece 232.000 civarında adreste işlem yapıldı. Yani ağ etkinliğinde büyük bir düşüş söz konusu. Ağda gerçekleşen toplam işlem sayısında da düşüş yaşandı ve Ocak ayına kıyasla işlem sayısı yarı yarına düştü.

CoinMarketCap’in verilerine göre son 24 saatte Ethereum (EHT) %3,79 oranında değer kazandı. Şu anda ETH’ın fiyatı 90,17 dolar düzeyinde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner