Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Apple ve Google’ı Gerisinde Bıraktı!

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ın hisse fiyatı (APPL) yıl içinde yüzde 43.

Bitcoin BTC Google ve Apple

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın hisse fiyatı (APPL) yıl içinde yüzde 43.7 oranında değer kazandı ve 115 dolardan 165 dolara yükseldi.

Apple’a kıyasla hisseleri daha düşük değer kazanan bir diğer dev teknoloji şirketi ise Google’ın ana şirketi Alphabet oldu. Alphabet’in hisse senedi fiyatı 2018 boyunca yüzde 32.7 oranında değer kazanarak 792 dolardan 1.071 dolara yükseldi.

İki dev teknoloji şirketinin oldukça güçlü değer kazandığı süre zarfında Bitcoin’in (BTC) sergilediği performans da göz doldurdu. Öncü kripto para birimi aynı dönemde 1.000 dolardan 3.11 dolara yükseldi. 20.000 doları gören Bitcoin’in değerindeki yüzde 85’lik düşüşten önceki bu değer artışı yüzde 215’lik bir değer artışına tekabül ediyor. Bu orana bakarak Bitcoin’in (BTC) hem Apple’dan hem de Google’dan daha başarılı olduğu, iki önemli hisse senedine göre daha iyi performans gösterdiği söylenebilir.

2018 boyunca görülen ayı piyasası trendinin etkisiyle Bitcoin’in değerinde büyük oranda düşüş yaşandı. Bitcoin’in fiyatındaki düşüş bazı manipülatif yorumların fitilini ateşledi ve “Bitcoin’in sonu geldi” gibi yorumlar sık sık dile getirilmeye başlandı. Öyle ki Bitcoin’e “Biten Coin” yakıştırması bile yapılıyor.

Mevcut ayı piyasası dönemindeki olumsuzluklara rağmen 2017’nin sonunda başlayan ve 2018’in başında son bulan boğa piyasasından biraz önce kripto para birimine yatırım yapanlar halen kardalar. Uzmanlara göre ise Bitcoin için parlak günler yakın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner