Yükleniyor...

Beyaz Saray Genel Sekreterliği’ne Bitcoin Savunucusu Atandı!

ABD Başkanı Donald Trump'tan kripto para severleri sevindiren bir adım geldi.

Trump Beyaz Saray

ABD Başkanı Donald Trump’tan kripto para severleri sevindiren bir adım geldi. Trump, Beyaz Saray Genel Sekreterliği’ne Bitcoin savunucusu olarak bilinen Mick Mulvaney getirdi. Mulvaney’in Bitcoin’in ABD için geleceğinde katkı sağlayabileceği belirtiliyor.

Parayı sevmesiyle tanınan Trump’ın bu son hamlesi kripto para severleri memnun etti çünkü uzmanlara göre sektörün geleceği için bu bir lütuf. Mulvaney’in kripto para topluluğunun tanınan bir ismi ve şüphesiz Trump onun bu yönünden haberdar. Bitcoin hayranı ve destekçisi olan Mulvaney, geçmişte Güney Carolina’dan Cumhuriyetçi vekil olarak Temsilciler Meclisi’nde çalıştığı sıralarda Blockchain teknolojisi için en çok faaliyet gösteren isimlerdendi.

Yeni Beyaz Saray Genel Sekreteri olarak görevlendirilen Mulvaney’in kripto paralar, Blockchain gibi konularda Beyaz Saray’ı olumlu bir şekilde yönlendirmesi bekleniyor. Çünkü Mulvaney geçmişte yaptığı çalışmalarla kripto paralar gibi gelişen teknolojiler için yasalar çıkarmayı amaçlıyordu. Bu yüzden Trump’ın bu son hamlesinin kripto para sektörü için bir lütuf olarak değerlendirildiği kaydediliyor.

Şimdilik Mulvaney’in kripto paralar için neler yapacağı bilinmiyor, ancak Beyaz Saray’ı kripto paralar konusunda daha ılımlı bir şekilde yönlendirileceği üzerinde duruluyor. Yeni Beyaz Saray Genel Sekreteri’nden beklentiler oldukça olumlu ve beklentilerin karşılanıp karşılanmadığını zaman gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner