Yükleniyor...

Brezilya Futbol Takımı Atletico Mineiro Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor!

Futbol kulüplerinin kripto paralara olan ilgisi her geçen gün artıyor.

Atletico Mineiro Kripto Para

Futbol kulüplerinin kripto paralara olan ilgisi her geçen gün artıyor. Şimdi de Brezilya futbol takımı Atletico Mineiro isimli bir kulüp taraftarları için “Galo Coins” isimli bir kripto para geliştirme hazırlığında.

Brezilya Premier Lig’inin ekiplerinden Atletico Mineiro, Galo Coins adını verdiği kripto para birimi ile taraftarlara maç biletleri ve kulüp ürünleri satacak. Kripto para birimi ile taraftarlara özel indirimler de sunulacak.

Portekizce’de “Galo” horoz anlamına geliyor ve horoz kulubün maskotu konumunda. Futbol kulübünün bu son hamlesi oldukça önemli, çünkü Güney Amerika’da kripto para geliştirecek ve kullanacak olan ilk futbol kulübü olma ünvanını kazanmış olacaklar.

Galo Coin’in birim fiyatı Brezilya Real’inin fiyatıyla aynı olacak. Böylece taraftarların Brezilya Reali yerine Galo Coin’e yönlendirilmesi hedefleniyor. Taraftarların Galo Coin’i kullanabilmeleri için yaklaşık 13 ABD Doları’na tekabül eden en az 50 Galo Coin almaları gerekecek. Aynı zamanda taraftarlar Ethereum tokenlar’ı ile Galı Coin’leri arasında değiş tokuş yapabilecekler.

Atletico Mineiro dışında birçok futbol kulübü de kripto paralara yakından ilgi gösteriyor. Bu kulüpler arasında Paris Saint Germain ve Juventus gibi dev kulüpler yer alıyor. Kulüplerle birlikte futbolun efsanevi isimlerinin de kripto paralara olan ilgisi dikkat çekiyor. Örneğin Ronaldinho “Ronaldinho Soccer Coin (RSC)” isimli bir kripto para geliştirdi. Lionel Messi, Roberto Carlos, Didier Drogba, Michael Owen ve Luis Figo gibi birçok isim de yakın zamanda kripto parasını geliştirenler kervanına katıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner