Yükleniyor...

Ethereum Ağının Gas’ını Yiyip Tüketen Bir Token Keşfedildi

Bir Reddit kullanıcısı, neredeyse bilinmeyen bir token'ın büyük miktarda Ethereum Gas kaynağı tüketmesinden şikayetçi oldu.

Ethereum Ağı Gas Token

Bir Reddit kullanıcısı, neredeyse bilinmeyen bir token’ın büyük miktarda Ethereum Gas kaynağı tüketmesinden şikayetçi oldu. Gas, Ethereum ağında belirli bir işlemin yapılması için gerekli hesaplama işinin bir ölçüsü.

Farklı akıllı sözleşmelerin farklı gereksinimleri vardır. Her işlem ücreti tam olarak aynı değildir. Daha fazla Gas’ın gerektiği işlemler doğal olarak daha pahalıdır. Bir seferde birçok işlem yürütüldüğünde ağın kaynağının daha az olmasından dolayı Gas daha maliyetli hale gelir.

Ethereum’daki en büyük Gas ocaklarını takip edilmesini sağlayan bir web sitesi, bu sözleşmenin şu anda ağdaki en fazla Gas’ı kullandığını doğruluyor.

Ethereum Gas Token

Sorun şu ki, Omniscience Dedication Financial aslında bilinmeyen bir miktar. Bu terimi web sitesinde aradığınızda Omniscience Capital adlı bir Mumbai şirketi karşınıza çıkıyor, ancak sitelerinde Blockchain ürünleri bulunmuyor.

Her Şey Yolunda mı?

Kimler olursa olsun, sözleşmenin meşgul olduğu sırada 72.000’den fazla işlem gerçekleştirilmiş. ODF token’ları ile işlem yapılıyor, ancak ne yaptıkları, kimler için oldukları veya neden var oldukları net değil.

Sözleşmenin yaratıcısı, aynı zamanda bilinmeyen iki token işliyor: ODF ve CKC. Her iki token’da saygıdeğer bir site olan Etherscan’da görüntülenemiyor. ODF token’ı şu anda herhangi bir token’ı listeleyecek olan EtherDelta üzerinde işlem yapmıyor. Token için herhangi bir talep olsaydı kesinlikle orada işlem görecekti.

Akıllara birçok soru işareti gelebilir. Bu ne hakkında? Burada neler oluyor? Yakında piyasaya çıkacak ve binlerce kişiye sahip bazı önemli kullanım durumları ile yeni bir “finansal” token ile şaşkına mı döneceğiz? Bu, müşterileri için çalışan bir fon veya firmanın işi mi?

Halka açık Ethereum Blockchain’in doğası kullanılan bilgisayar için ödeme yapmaya istekli olmaları koşuluyla herkesin istediği takdirde bir token oluşturabilmesi ve başlatabilmesidir. ODF söz konusu olduğunda, bazı günlük kullanıcılara zarar vermek için Gas ödemeleriyle ilgili bir sorun yok gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner