Bank of America Dijital Kiralık Kasa Hizmeti Sunabilir

Ana Sayfa » Kripto Paralar » Bank of America Dijital Kiralık Kasa Hizmeti Sunabilir
Bank of America Dijital Kiralık Kasa Hizmeti Sunabilir
5 Kasım 2018 - Yazar: - Kategori: Kripto Paralar

Son zamanlarda bankaların Blockchain teknolojisine ilgi göstermeye, sistemlerini yavaş yavaş kripto paralara göre entegre etmeye başladıklarına tanık oluyoruz. Dev şirketlerin, bankaların ve finans kurumlarının kripto alanında patentler almaları bunun en somut göstergesi. İkinci en büyük ABD bankası Bank of America’da en son patenti ile Blockchain ve kripto sektörüne eşsiz bir fikir ile giriş yapmış durumda.

Bank of America’nın aldığı patent privete key’lerin saklanmasını güvenli hale getiren, sabotaja karşı duyarlı bir fikri ele alıyor. Banka, mevcut düzende kendisinin ve tüm bankaların sunduğu fiziksel kasalara alternatif bir dijital kiralık kasa sunmayı hedefliyor.

Dijital Kiralık Kasa

Bu hafta ortaya çıkan, ancak iki yıl önce başvurusu yapılan patentte özel kripto anahtarları için mevcut depolama yöntemleriyle ilgili sorun kısaca şu şekilde özetleniyor: “Söz konusu cihazlar ihlallere gerçek zamanlı olarak yanıt verememektedir. Özel kriptografi anahtarlarının kötüye kullanılmasının engellenmesi.”

Patent, özel anahtarların büyük çoğunluğunun düzenli tüketici sınıfı donanımlarda saklandığını ve “bir kullanıcının kimliğini gasp etmek isteyen bir kişi veya kişiler tarafından kötüye kullanılmaya açık olduğunu” belirtiyor.

Esasen Bank of America, özel anahtarlar için bir banka olarak büyük bir bankacılık şirketinin gerekli sigortası ve desteğiyle bir tür dijital kasa hizmeti sunmak istiyor. Böyle bir hizmetin pazarda ilgi göreceği kesin. Patent ile bankanın pazardaki tek oyuncu olma hayalinin bulunduğu çıkarımında bulunulabilir.

Yazar Hakkında

Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para Fiyat
bitcoin
Bitcoin (BTC)
₺30,163.49
ethereum
Ethereum (ETH)
₺963.82
ripple
XRP (XRP)
₺2.56
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH)
₺2,250.53
eos
EOS (EOS)
₺24.89
stellar
Stellar (XLM)
₺1.31
litecoin
Litecoin (LTC)
₺233.07
tether
Tether (USDT)
₺5.27
cardano
Cardano (ADA)
₺0.336
monero
Monero (XMR)
₺473.00
dash
Dash (DASH)
₺750.61
iota
IOTA (MIOTA)
₺2.27
tron
TRON (TRX)
₺0.1033
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC)
₺41.39
neo
NEO (NEO)
₺69.64
binance-coin
Binance Coin (BNB)
₺43.41
tezos
Tezos (XTZ)
₺6.03
nem
NEM (XEM)
₺0.512
vechain
VeChain (VET)
₺0.04248
dogecoin
Dogecoin (DOGE)
₺0.01458
© Copyright 2018 Coinkolik - Tüm Hakları Saklıdır.

Send this to a friend