Yükleniyor...

Bank of America Dijital Kiralık Kasa Hizmeti Sunabilir

Son zamanlarda bankaların Blockchain teknolojisine ilgi göstermeye, sistemlerini yavaş yavaş kripto paralara göre entegre etmeye başladıklarına tanık oluyoruz.

Dijital Kiralık Kasa

Son zamanlarda bankaların Blockchain teknolojisine ilgi göstermeye, sistemlerini yavaş yavaş kripto paralara göre entegre etmeye başladıklarına tanık oluyoruz. Dev şirketlerin, bankaların ve finans kurumlarının kripto alanında patentler almaları bunun en somut göstergesi. İkinci en büyük ABD bankası Bank of America’da en son patenti ile Blockchain ve kripto sektörüne eşsiz bir fikir ile giriş yapmış durumda.

Bank of America’nın aldığı patent privete key’lerin saklanmasını güvenli hale getiren, sabotaja karşı duyarlı bir fikri ele alıyor. Banka, mevcut düzende kendisinin ve tüm bankaların sunduğu fiziksel kasalara alternatif bir dijital kiralık kasa sunmayı hedefliyor.

Dijital Kiralık Kasa

Bu hafta ortaya çıkan, ancak iki yıl önce başvurusu yapılan patentte özel kripto anahtarları için mevcut depolama yöntemleriyle ilgili sorun kısaca şu şekilde özetleniyor: “Söz konusu cihazlar ihlallere gerçek zamanlı olarak yanıt verememektedir. Özel kriptografi anahtarlarının kötüye kullanılmasının engellenmesi.”

Patent, özel anahtarların büyük çoğunluğunun düzenli tüketici sınıfı donanımlarda saklandığını ve “bir kullanıcının kimliğini gasp etmek isteyen bir kişi veya kişiler tarafından kötüye kullanılmaya açık olduğunu” belirtiyor.

Esasen Bank of America, özel anahtarlar için bir banka olarak büyük bir bankacılık şirketinin gerekli sigortası ve desteğiyle bir tür dijital kasa hizmeti sunmak istiyor. Böyle bir hizmetin pazarda ilgi göreceği kesin. Patent ile bankanın pazardaki tek oyuncu olma hayalinin bulunduğu çıkarımında bulunulabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner