Ethereum Ürün Geliştiricisi ConsenSys’in Göz Dolduran Etkinliği

Ana Sayfa » Şirketler » Ethereum Ürün Geliştiricisi ConsenSys’in Göz Dolduran Etkinliği
Ethereum Ürün Geliştiricisi ConsenSys’in Göz Dolduran Etkinliği
5 Kasım 2018 - Yazar: - Kategori: Şirketler

Ethereum ortak yaratıcılarından Joseph Lubin, New York merkezli dünyanın en büyük Blockchain yazılım geliştirme firması olan ConsenSys’de son birkaç yıldır en çok kullanılan üç Ethereum ürününü geliştirdi.

Birçok yeni kripto para karşılığı kullanıcı ve yatırımcıya hizmet veren yaklaşık 1000 geliştiriciye ev sahipliği yapan ConsenSys pek tanınmıyor. Ancak, günümüzün çeşitli Blockchain projelerinin kullanıcıları, ConsenSys’in Blockchain ekosisteminin altyapısını iyileştirmek için yaptıkları çalışmalarda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

ConsenSys kurucusu Joseph Lubin, dünyanın en popüler Blockchain’i olan Truffle’ı, düğüm altyapısı Infura’yı ve dijital varlık cüzdanı MetaMask’ı kullanıma sundu.

Truffle, Infura ve MetaMask’ın Ethereum’a Gerekliliği

Truffle, Infura ve MetaMask projeleri Blockchain ekosistemini iyileştirmek için bazı büyük özellikler sunuyor.

MetaMask, mobil Blockchain kullanıcılarının Ethereum Blockchain ağında yeni oluşturulmuş dApp’lere kolayca erişmesini sağlayan bir ademi merkezileştirilmiş uygulama (dApp) pazarına sahip.

Truffle, bilgileri cep telefonunda bulunan güvenli donanımı kullanan bir çözüm ve bilgiyi güvenli bir şekilde Blockchain’e iletiyor. Truffle, bir milyon indirmeyi geçtikten sonra Microsoft’un bulut bilişim ağı ve en hızlı büyüyen küresel açık kaynak projesi Microsoft Azure ile çalışacağını duyurdu. Microsoft’un siteyi hazır Ethereum Virtual Machine’i güvenli bir çözüm olarak test etmek ve geliştirmek için kullanacağı belirtiliyor.

Truffle CEO’su Tim Coulter “Truffle’da heyecan duyuyoruz çünkü eEVM, kurumsal alandaki gelecekteki platformlar ve araçlar için güçlü bir temel oluşturuyor. Microsoft’un birlikte çalışabilirlik konusundaki güçlü tavrı bunu kolay bir kazanç haline getiriyor ve kurumsal Blockchain geliştiricilerin hayatlarını kolaylaştırıyor.” diyor.

En büyük Ethereum node altyapısı geliştiricisi olan Infura’da işlemlerin temizlenmesi ve MetaMask gibi dApp’ler için akıllı sözleşme talepleri ile 10 milyar talebin üzerine çıkmayı başarmış durumda.

Ethereum Geliştirici Topluluğu Son Derece Aktif

Önde gelen risk sermayesi firması Andreessen Horowitz’in kurucu ortağı Ben Horowitz’in daha önce de belirttiği gibi, kripto para birimi endüstrisi ön gelişim aşamasında. Şimdilerde interneti geride bırakan bir geliştirici aktivitesi göstermeye başladı.

Açık kaynak araç takımları, çerçeveler ve Truffle, MetaMask ve Infura gibi projeler tarafından gösterilen sürekli ilerleme Blockchain geliştirici ekosistemindeki büyümeyi hızlandıracak ve Blockchain tabanlı sistemler için artan talebi kolaylaştıracak.

Yazar Hakkında

Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para Fiyat
bitcoin
Bitcoin (BTC)
₺30,125.75
ethereum
Ethereum (ETH)
₺963.54
ripple
XRP (XRP)
₺2.55
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH)
₺2,246.01
eos
EOS (EOS)
₺24.87
stellar
Stellar (XLM)
₺1.31
litecoin
Litecoin (LTC)
₺233.05
tether
Tether (USDT)
₺5.27
cardano
Cardano (ADA)
₺0.335
monero
Monero (XMR)
₺472.51
dash
Dash (DASH)
₺749.25
iota
IOTA (MIOTA)
₺2.27
tron
TRON (TRX)
₺0.1030
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC)
₺41.49
neo
NEO (NEO)
₺69.54
binance-coin
Binance Coin (BNB)
₺43.29
tezos
Tezos (XTZ)
₺6.02
nem
NEM (XEM)
₺0.511
vechain
VeChain (VET)
₺0.04214
dogecoin
Dogecoin (DOGE)
₺0.01451
© Copyright 2018 Coinkolik - Tüm Hakları Saklıdır.

Send this to a friend