Yükleniyor...

Ethereum Classic (ETC) Neden Yükselişe Geçti?

Ethereum Classic (ETC), son bir ayda yüzde 170’in üzerinde artış gösterdi.

ethereum classic etc yükselişinin nedenleri

Ethereum Classic (ETC), son bir ayda yüzde 170’in üzerinde artış gösterdi. 8 dolarlık bir fiyattan sonra, Ethereum Classic sadece üç günde yüzde 50’den fazla kazanç ile geri döndü. Son 2 günde ETC’nin fiyatı yüzde 16 arttı ve şimdi CoinStats verilerine göre 12.23 dolardan işlem görüyor.  Kripto paralarda oynaklık 2020’de oldukça önemli bir hale geldi. Ethereum Classic orta vadede parabolik hale geliyor. Şu anda, 11. büyük kripto para birimi 1.4 milyar dolarlık bir piyasa değeri taşıyor.

Ethereum Classic (ETC), ağındaki hashrate, kripto para biriminin fiyatını yıl başından bu yana iki kattan fazla hale getiren ralli boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. CryptoCompare verilerine göre, ETC’nin fiyatı yılın başında yaklaşık 4.5 dolardan 12.23 dolara yükseldi. ETC’de kullanıcı sayısı da artıyor, çünkü devam eden ralli yatırımcıların ilgisini çekti.

Ethereum Classic Fiyatı Potansiyeli Yükseliş Nedenleri

Yaşanan bu yükseliş için birkaç potansiyel neden var. Ethereum Classic’in bir araştırma bölümü olan ETC Labs, UNICEF’e, dünyadaki bazı sosyal sorunların üstesinden gelebilecek blockchain girişimlerini finanse etmek için 1 milyon dolar taahhüt etti. Öte yandan, Grayscale Investments, kar amacı gütmeyen ETC Kooperatifi aracılığıyla Ethereum Classic’in gelişimini iki yıl daha finanse etmeyi taahhüt etti.

Başka bir faktör ise daha önceki haberimizde de belirttiğimiz Agartha hard fork’unun bu ayın başlarında başarıyla tamamlanması olabilir. Bu hardfork, ETC’nin Ethereum (ETH) blockchain’i ile birlikte daha çalışabilir hale getiren bir dizi yükseltme içeriyordu.

Son olarak, ETC Kooperatifi Genel Müdürü Bob Summerwill, ETC’nin bu yıl merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerini blockchain’e çekeceğine inandığını söyledi. Summerwill şunları söyledi:

“DeFi projeleri ETC’yi çok kolay bir şekilde hedefleyebilir. Önümüzdeki aylarda birçok DeFi projesiyle karşılaşmayı umuyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner