Yükleniyor...

Bitcoin 6 Ay İçerisinde 28 Bin Dolara Ulaşabilir

Uzun vadeli teknik sinyaller iyileşme göstermeye başladığında Bitcoin (BTC) tekrar kazanmaya geçti.

bitcoin 28 bin dolara yükselebilir

Uzun vadeli teknik sinyaller iyileşme göstermeye başladığında Bitcoin (BTC) tekrar kazanmaya geçti. Geçen yılın hareketi tekrarlanırsa yaklaşan bir altın haç göstergesi ile daha büyük kazançlar elde edilebilir. Bitcoin bu hafta 9 bin doların üzerine çıktı. CoinMarketCap verilerine göre BTC şu an 9 bin 326 dolardan işlem görüyor. Bitcoin 9 bin 400 dolara çıkmasının ardından ufak bir gerileme yaşasa da, analistler bu yükselişin istikrarlı olacağını ifade ediyor. Kısacası bazı analistlere göre BTC 9 bin dolar üzerindeki kazanımlarını elinde tutmaya devam edecek.

Bitcoin 2019’da Yüzde 200 Artış Yaşamıştı

Pazartesi’den bu yana BTC, sadece dört günde yüzde 9 artış yaşayarak istikrarlı kazançlar elde etti. Analistler, altı aylık aşağı yönlü kanalın son hareketler ve daha yüksek seviyeler tarafından kırıldığını gözlemlediler. Günlük grafiğe göre altın haç göstergesi ve 50 günlük ile 200 günlük hareketli ortalama yaklaşıyor. Bu son kez Nisan 2019 gerçekleşmiş ve Bitcoin, 4 bin 500 dolardan 13 bin 800 dolara çıkarak yüzde 200 artış yaşamıştı.

Bu göstergeye benzer bir hareket, eğer birkaç gün içinde gerçekleşirse ve örüntü tekrarlanırsa, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in 28 bin doları görmesi mümkün olacak. Bununla beraber analistler altın haç göstergesinin 2016’da ortaya çıktığını ve Bitcoin’in o zaman da yükselişe geçtiğini hatırlatıyor.

Fundstrat Global Advisors Kurucusu Tom Lee de 200 günlük hareketli ortalama ile ilgili konuştu:

“Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı… Olumlu kilometre taşı ve 2020’nin güçlendirilmesi BTC için harika bir yıl olmasını sağlayacak.”

Lee, bu durumun gerçekleşmesi halinde boğa piyasasının yeniden başlayacağını ve önümüzdeki altı ay içinde büyük kazanımlara yol açacağını da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner