Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ontology (ONT) Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Ontology (ONT) Nedir, Nasıl Satın Alınır?

ABONE OL:google-news

Ontology, kripto para dünyasında akıllı sözleşmelerin kullanımını arttırmak ve yaygınlaştırma amacıyla geliştirilmiş bir Blockchain platformudur. Bunun sebebi ise, kimlik bilgilerini doğrulama işlemlerini kolaylaştırmaktır.

Ontology Nasıl Çalışır?

ONT token, Ontology sisteminin para birimidir. Bu para ve sistemin geliştirilmesinin amacı riskleri ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek, güvenlik özelliklerini geliştirmektir.

Ontology yaratıcıları, bu sistemin çalışması için Çin Ethereum’u olarak bilinen NEO platformunu kullanmayı tercih ettiler. Zaten paranın yaratıcısı da Çinli Onchain şirketidir.

Blockchain sisteminde kullanılan farklı uzlaşım protokolleri vardır. Fakat ONT geliştiricileri tüm bu protokolleri birleştirerek kendi protokollerini oluşturmuşlardır. Geliştirdikleri protokoller sayesinde şirketler, güven mekanizmalarını uygulayarak, iş ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirler. Ve bu da kolay öğrenilen, kolay adapte olunan bir sistem demektir. Böylece Ontology’nin global açıdan benimsenme ihtimali arttırır.

Ontology Değerli midir?

Ontology 2017 yılında piyasaya sürüldü ve zamanla gördüğü talebi, değeri yükseldi. Her kripto para gibi bunun için de keskin açıklamalar yapmak mümkün değil. Fakat şimdiki durumuna bakarak iyi gittiği söylenilebilir. Piyasada 27. sırada konumlanmış durumda.

Yazının yazıldığı tarihte paranın sahip olduğu değer aşağıdaki grafikte yer almaktadır:

Şimdiki değerini göz önünde bulundurunca yatırım yapmak için tercih edilebilir durumda olduğunu söylemek mümkün.

Ontology Riskli mi?

Yatırım söz konusu olunca her zaman bir risk vardır. Önemli olan nokta, riske nasıl yaklaştığınız ve göze aldığınız riskin oranıdır. Kripto para dünyası için de borsa için de bu durum geçerlidir.

Ontology güvenlik açısından kendini ön plana çıkaran ve bu durumu en önemli özelliği olarak öne süren bir sisteme sahip. Fakat Çinli bir yaratıcısı olması başka açıdan risk taşımasına neden oluyor. Çünkü Çin, devlet olarak kripto para piyasasına sıcak yaklaşmıyor.

Çin’in henüz Ontology ile ilgili bir yasağı ya da kanunu yok fakat her an bu parayı piyasadan çekme ihtimali var. Genelde kripto para borsasına hakim olanlar da bu bilgiye sahiptir ve yatırımlarını buna göre şekillendirirler. Yeni başlayanların da bu detaya dikkat etmesinde fayda var.

ONT Nasıl Satın Alınır?

ONT’u şu anda Paribu üzerinden doğrudan Türk Lirası ile satın alınabilmektedir. Bu sebeple borsaya Türk Lirası yatırmalı, ardından ONT satın alabilirsiniz.

Türk Lirası ile ONT satın almak için Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu’yu kullanabilirsiniz. İlk olarak buraya tıklayarak Paribu’ya gidin ve yeni bir hesap oluşturun ya da varsa giriş yaparak devam edin.

Paribu Kayıt

Giriş ya da kayıt prosedürlerini tamamladıktan sonra borsa hesabınıza TL yatırmak için “Yatırma İşlemleri” menüsünü kullanmalısınız.

Paribu TL Yatırma

Paribu’ya TL yatırırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Sadece adınıza açılmış bireysel, vadesiz, Türk Lirası hesaplarından gönderim yapılmalıdır. Farklı bir kişiye ait hesaplardan yapılan gönderimler kabul edilmeyecektir.
  • ATM kullanılarak yapılan transferler (kartlı/kartsız), gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul edilmeyecektir.
  • Gönderdiğiniz miktar kontrollerin ardından sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza yansıtılacaktır.
  • Banka işlemleriniz esnasında size tahsis edilen kodu açıklama alanına yazmanız önemlidir. Açıklama belirtilmeden gerçekleştirilen transferler işlem ücreti düşülerek iade edilir.
  • Hesabınıza tanımlanan sabit yatırım kodunuz ile gerçekleştirdiğiniz tüm transferleriniz otomatik olarak Paribu bakiyenize yansıtılır. Ayrıca bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

TL yatırma işlemini tamamladıktan sonra “Market” üzerinden veya “Kolay Alış-Satış” üzerinden hızlıca Ontology (ONT) alabilirsiniz. Biz anlatımımızı “Kolay Alış-Satış” üzerinden yapacağız.Paribu ONT

Yukarıdaki ekrandaki alanları yatırdığınız paranın miktarına göre veya almak istediğiniz ONT miktarına göre ayarlayın. Satın alım işlemini tamamlamak bu kadar basit. Bu işlem sonrasında artık kripto cüzdanınızda Ontology (ONT) var demektir. Dilediğiniz kadar bu parayı saklayabilir, istediğiniz an bozdurabilirsiniz.

Bu işleme ek olarak market üzerinden de ONT satın almanız mümkün.

ONT

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Başak B. Cumalı
Başak B. Cumalı
1988 yılında İstanbul'da doğdu. Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu. Çeşitli ajans deneyimlerinden sonra freelance olarak devam ettiği mesleğine farklı sektördeki markalar için içerik üretimi ve fotoğraf çekimleriyle devam ediyor. Kripto para dünyasına olan ilgisini yazarlıkla destekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar