Yükleniyor...

Ethereum Cüzdan Hizmeti MetaMask Artık Android ve iOS’ta!

Kripto para cüzdan servisi  MetaMask’ın mobil uygulaması artık Android ve iOS’ta da hizmet vermeye başladı.

ethereum cuzdan hizmeti metamask artik android ve ios ta

Kripto para cüzdan servisi  MetaMask’ın mobil uygulaması artık Android ve iOS’ta da hizmet vermeye başladı.

MetaMask Mobile uygulaması, kullanıcılara güvenli oturum açma, kasa ve belirteç cüzdanı hizmeti sağlayarak, kullanıcıların güvenliğinden ödün vermeden blockchain tabanlı uygulamaların kullanımını kolaylaştırmak için tasarlandı.

2016 yolunda kurulan şirket tarafından yayınlanan rapora göre, şu an için 34 ülkede yer alan kullanıcılara doğrudan Apple Pay, banka kartları ve MetaMask Mobile platformundaki diğer ödeme yöntemleri ile Ethereum (ETH) satın almalarını mümkün kılınacak.

“Ekosistemimizin mobil öncelikli olarak devam etmesi, Web3 uygulamalarında olduğu gibi kullanıcıların güvenliğinden ve denetiminden ödün vermeden UX ve dApp keşfedilebilirliğine devam edecektir. Akıllı telefonların Web2 için yaptıklarını, MetaMask Mobile’ın da Web3 için yapacağına inanıyoruz.”

Şirket ilk olarak 2019 yılında V1 lansmanından önce kullanıcılardan geri bildirim almak için MetaMask Mobile’ın genel beta sürümünü başlatmıştı. Bununla birlikte MetaMask’ın Android sürümü Aralık 2019’da Google uygulama mağazasından askıya alınmıştı.

Bazı kullanıcılar kripto para varlıklarını, kripto para borsalarının hacklenmesi ve erişimin yavaşlaması gibi sebeplerden dolayı MetaMask gibi cüzdanlara ya da fiziksel donanımlarda tutmayı tercih ediyor.

MetaMask’ın mobil sürümünü tekrardan hizmete açması, birçok kripto para kullanıcısı için büyük önem taşıyor. Birçok kullanıcı kripto para işlemlerini akıllı telefonlardan yapmayı tercih ediyor. Ancak cüzdan için uygulamanın olmaması bazı zorlukları da berabaerinde getiriyordu. Bu yüzden MetaMask’ın başlatmış olduğu hizmet, kullanıcılara kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.

Son zamanlarda artan kripto para hırsızlığına karşın, kullanıcıların indirmiş oldukları uygulamalara özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Aksi taktirde kullanıcılar varlıklarını sonsuza kadar kaybedebiliyor. Bunun birçok örneği var o yüzden kripto paralar ile işlem yaparken çık daha dikkatli olmakta fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner