Yükleniyor...

Ethereum Cüzdanlarının Yüzde 90’ı Zarara Girdi!

Ethereum (ETH), rekor seviyelerden önemli ölçüde düşüş yaşadı ve sahiplerinin çoğunluğu para kaybediyor.

Ethereum Cüzdanlarının Yüzde 90’ı Zarara Girdi

Ethereum (ETH), rekor seviyelerden önemli ölçüde düşüş yaşadı ve sahiplerinin çoğunluğu para kaybediyor. CoinDesk’in Ether fiyat endeksine göre, Ethereum’un blockchain’ine güç veren ikinci en büyük kripto para birimi şu anda 131 dolardan işlem görüyor. Blockchain istihbarat şirketi IntoTheBlock‘a göre, acımasız fiyat düşüşü ETH cüzdanlarının yüzde 90’ının zararına yol açtı. Bu yaklaşık olarak 31 milyon 310 bin Ether adresine denk geliyor. Geçerli Ether fiyatı, kripto para birimlerinin alındığı veya bir adrese gönderildiği ortalama fiyattan düşükse, bir adresin zararda olduğu ifade edilmektedir. Kısacası 31 milyon 310 bin Ether adresinde yer alan para birimleri, ETH’nin mevcut 131 dolarlık değerinden daha yüksek bir fiyatta satın alındı.

Bahsi geçen ve zararda olan bu adreslerin büyük bir kısmı 211 ila 530 dolar aralığında ETH satın aldı. Özellikle, 262 ila 352 dolar arasından satın alım yapan 4.77 milyon adres bulunuyor.

Yaklaşık 3,58 milyon adres, 745 ila 1,340 dolar arasında satın alım yaptı. Lansmanından bu yana, Ether Ekim-Aralık 2017’deki ralliden 2018’in ilk çeyreğindeki fiyat düşüşüne kadar sadece altı ay boyunca 747 doların üzerinde işlem gördü.

Bu arada, sadece yüzde 8’lik kısımda yani 2.79 milyon adreste, satın alımlar mevcut fiyattan daha düşükken yapılmıştı.

Ethereum Baskı Altındaki Tek Para Birimi Değil

Ether, 2019’un ilk altı ayında yüzde 120’den fazla arttı, ancak ikinci yarıda yüzde 54 düştü. Ether son zamanlarda yoğun satış baskısı yaşayan tek kripto para birimi değil. Örneğin Bitcoin de Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 13 bin 800 doların altına gerileyerek son zamanlardaki en düşük seviyelerinden birisi olan 6 bin 400’e dayandı. Bununla birlikte, en iyi kripto para birimi olan Bitcoin, bugüne kadar yüzde 103 arttı. Ether’de ise bir yıllık zarar bildiriliyor.

Birkaç gözlemci, Ethereum’un kalıcı ölçeklenebilirlik sorunlarının muhtemelen yatırımcının güvenini azalttığını ve fiyat düşüşüne yol açtığını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner