Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 300 Doları Aşacak mı?

2020 yılı ile birlikte güçlü yükseliş trendine giren Ethereum (ETH), performansı ile hem Bitcoin'i hem de diğer kripto paraları önemli geri bıraktı.

13 Milyon Dolar Değerindeki Uyuyan 89.000 Ethereum ETH Harekete Geçti

2020 yılı ile birlikte güçlü yükseliş trendine giren Ethereum (ETH), performansı ile hem Bitcoin’i hem de diğer kripto paraları önemli geri bıraktı. En büyük altcoin 200 doları aşarak 230 dolara kadar dayandı ve yazım sırasında 219 dolardan işlem görüyor.

Kripto piyasasının önemli analistlerinin bazıları Ethereum’un (ETH) teknik boğa oluşumundan çıktıktan sonra 300 dolara doğru yol alacağını düşünürken bazı analistler ise yakında önemli bir düzeltmenin geleceğini belirtiyor.

Kayda değer bir yükseliş trendinde olan Ethereum’un haftalık olarak grafiğine baktığımızda parabolik yükselişten ziyade sabit bir yükseliş içinde olduğu görülüyor. Bu sabit yükselişin parabolik hareketin zirve noktası da olması mümkün.

Twitter’daki saygın kripto para analistlerinden birisi olan CryptoBirb, bir kaç hafta önce Ethereum’un 220 dolar seviyesine geleceği öngörüsünde bulunmuştu. Şimdi ise 300 dolar seviyesine ulaşmasının yakın olduğunu belirtti.

Öte yandan Ethereum’un 200 dolar seviyesine doğru bir düşüş yaşaması durumunda bu düşüşün daha alt seviyelere doğru hareketin önünü açacağı ve yükselişin sona ereceğini düşünen analistler de yok değil.

Bir başka popüler kripto para analisti olan Bitcoin Jack, Ethereum’un öncelikle 237 dolar seviyesine çıkacağını ardından da 167 dolara geri çekileceğini savunuyor. Analist bu geri çekilmenin ardından tekrardan bir yükseliş hareketinin gelip gelmeyeceği konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Görünüşe göre Ethereum’un (ETH) yükselişi bir süre daha devam edecek. Ancak bu yükseliş hangi seviyeye kadar devam edecek, potansiyel geri çekilme ne zaman başlayacak bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner