Yükleniyor...

Bitcoin’de Doğrulanmamış İşlem Sayısı Temmuz 2019’dan Bu Yana En Yüksek Seviyede

Bitcoin'de (BTC) doğrulanmamış işlem sayısı Temmuz 2019'dan bu yana en yüksek seviyede.

Bitcoin En İyi 10 Gün Grafiği

Bitcoin’de (BTC) doğrulanmamış işlem sayısı Temmuz 2019’dan bu yana en yüksek seviyede. Üstelik Bitcoin’e (BTC) olan talep arttıkça ilerleyen günlerde doğrulanmamış işlemlerde daha fazla artışlar görülebilir. Bununla birlikte en büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) bu tür ani dalgalanmalarla başa çıkma konusunda geçmişe nazaran daha donanımlı olduğu söylenebilir.

Öte yandan doğrulanmamış işlemlerdeki kısmi artışlar için endişelenmeye gerek yok. Bitcoin’in ortalama işlem ücretleri geçen yaz dönemine göre çok daha düşük seviyelerde. Şu anda ortalama işlem ücreti 0.83 dolar civarında. Bu rakam diğer Blockchain ağlarına göre hala oldukça yüksek ancak geçtiğimiz Haziran ayında ortalama işlem ücretinin 6 dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek oldukça iyi denilebilir.

Dünya’nın ilk kripto birimi olan Bitcoin (BTC), 2017 yılınına sonlarına doğru yaşanan boğa piyasasının neden olduğu yoğunluğu kaldıramadığı için oldukça eleştirilmişti. O tarihlerde Bitcoin’de işlem başı ücret tarihinin en yüksek seviyesi olan 50 dolara kadar çıkmıştı. Fakat 2017’den bu yana önemli değişimler yaşandı ve birçok kripto para borsası SegWit olarak adlandırılan ve hem işlem başı ücretleri düşüren hem de ağdaki tıkanıklıkların önüne geçerek işlemlerin daha hızlı yapılmasına olanak sağlayan ölçeklendirme çözümü için destek sunmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner