Corona Virüsüyle Mücadelede Blockchain Kullanımı Artıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Corona Virüsüyle Mücadelede Blockchain Kullanımı Artıyor

Çin merkezli startup FUZAMEI, verileri izlemek ve yönetmek adına hayırseverlik odaklı Blockchain tabanlı platformunu duyurdu.

Corona Virüsü Blockchain

Çin merkezli startup FUZAMEI, verileri izlemek ve yönetmek adına hayırseverlik odaklı Blockchain tabanlı platformunu duyurdu.

33 Charity olarak adlandırılan ve 7 Şubat itibari ile başlatılan bu platformda, hayır kurumlarının süreçlerindeki şeffaflığın artırılması ve toplumun bu konudaki güveninin yükseltilmesi amaçlanıyor. Platforma farklı kuruluşlar kayıt olabilecek ve bağışçılarının verilerini depolayıp yönetebilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FUZAMEI isimli şirketin daha önce 295’i yayınlanmış, 8 tanesine ise geçen Kasım’da onay verilmiş 300’den fazla Blockchain patenti bulunuyor.

Bir diğer Blockchain pazarlama ve hizmet firması olarak faaliyet gösteren Krypital, ilk olarak Wuhan’da görülen ve tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü salgınına önlem amacıyla tıbbı malzeme desteğinin sağlanması için Blockchain tabanlı yeni bir platform oluşturduğunu açıkladı. Bu platform merkez hastaneleri desteklemek adına, bağış portalı olarak hizmet verecek.

Blockchain platformu, Birleşmiş Milletler, Dünya Yaban Hayatı Fonu gibi dünyanın önde gelen kuruluşları tarafından kabul görmüş durumda. Blockchain sayesinde yardımlar daha adil ve şeffaf bir şekilde dağıtılıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x