Yükleniyor...

Asya’da Yapılacak Kripto Konferansları Çin’deki Salgın Nedeniyle Erteleniyor

Çin'in Wuhan kentinden yayılmaya başlayan ve yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan corona virüsü nedeniyle Asya'da yapılması planlanan kripto konferansları birer birer ya iptal ediliyor ya da erteleniyor.

Kripto Konferansı

Çin’in Wuhan kentinden yayılmaya başlayan ve yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan corona virüsü nedeniyle Asya’da yapılması planlanan kripto konferansları birer birer ya iptal ediliyor ya da erteleniyor.

Her yıl Hong Kong’da düzenlenen ve kripto para piyasasının önemli konferanslarından biri olan TOKEN2049 Konferansı ertelenen son etkinlik oldu. Normal şartlarda Mart ayının ortalarında yapılması planlanan etkinlik salgın nedeniyle 7-8 Ekim’e ertelendi.

TOKEN2049 ekibinin konu hakkında yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan corona virüsü salgınını yakından takip ediyoruz. Bu konu hakkında Hong Kong hükümetinin aldığı sıkı tedbirlerden dolayı etkinliğimizi erteleme kararını aldık” ifadelerine yer verildi.

Salgınla Mücadelede Blockchain Kullanımı

Blockchain özellikli uygulama geliştirme firması Acoer, corona virüsü salgının son durumunu izlemek için veri görselleştirme uygulaması geliştirdi. Diğer bir yandan Çin’deki salgına karşı mücadele vermek ve yerel hastaneleri desteklemek adına Hyperchain olarak isimlendirilen Blockchain tabanlı yeni bir platform oluşturuldu. Bu platform sayesinde salgına karşı yapılan bağışlar şeffaf bir şekilde paylaşılacak ve salgınla mücadele için bir bağış kampanyası düzenlenecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner