Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 3000 Doları Aşarken, Borsalara ETH Girişleri %44 Oranında Düştü

Gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan son veriler, Ethereum'un (ETH) yeni bir ATH'ye ulaşmasıyla birlikte, kripto para girişlerinin son 24 saat içinde ETH madenci geliriyle birlikte %44,2 düştüğünü gösteriyor.

eth

Gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan son veriler, Ethereum’un (ETH) yeni bir ATH’ye ulaşmasıyla birlikte, kripto para girişlerinin son 24 saat içinde ETH madenci geliriyle birlikte %44,2 düştüğünü gösteriyor.

Çin merkezli blockchain muhabiri Colin Wu, Ethereum fiyatı bugün erken saatlerde, son 24 saat içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.000 dolara ulaştığında, dijital borsalara ETH girişlerinin yüzde 44,2 oranında düştüğünü bildirdi. Ayrıca, Çin borsası Huobi, 1 milyar doların üzerinde bir ETH işlem hacmi sergiledi.

ETH bugün iki tarihi fiyat seviyesini aştı ve 3.199 dolara ulaştı. ETH, yazının yazıldığı sırada 3140 dolar civarında işlem görüyordu. Daha önce bildirdiği gibi, Ethereum Nisan’ı arka arkaya birkaç yeşil mumla kapattı ve 1 Mayıs’tan bu yana yaklaşık yüzde 15 arttı.

Bugün, tüm zamanların en yüksek seviyesini birkaç kez vurdu. Önce 3000 dolar fiyat çizgisini aştı ve birkaç saat sonra 3.140 dolara yükseldi. ETH daha sonra ise 3199 doları gördü.

Yılın başından bu yana, ikinci en büyük dijital para birimi yüzde 311 arttı. Bu, Bitcoin’in yüzde 106 artan yükselişinin üç katı.

Colin Wu, Glassnode verilerine atıfta bulunarak, son 24 saat içinde Ethereum’un kripto para borsalarına girişlerinin şaşırtıcı bir şekilde yüzde 44,2 oranında düştüğünü söylüyor.

Huobi’deki ETH işlem hacmi 1 milyar doları aştı ve CoinMarketCap’e göre bu ETH pazarı, 2.211.506.676 dolarlık ETH hacmi gösteren Binance’den sonra ikinci sırada geliyor. Bununla birlikte, platform Huobi verilerini Binance’in aksine güvenilmez olarak işaretledi.

Ethereum Trafiği Binance Smart Chain’e Kayıyor

Wu’nun paylaştığı verilere göre, ETH ücretlerinden elde edilen madenci geliri Aralık’tan bu yana düştü ve yeni bir düşük seviyeye ulaştı: eksi %27.

Wu, bunun, ETH’deki MEV mekanizmalarının (Madenci Çıkarılabilir Değer) optimize edilmiş olmasından kaynaklanabileceğine inanıyor. Bunun ikinci nedeni, kullanıcı trafiğinin Ethereum’dan Binance Smart Chain’e kayması ve bunun da gas’te düşüşe neden olmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner