Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Ağındaki İşlem Ücretleri Sekiz Ayın En Düşük Seviyelerinde

Ethereum (ETH) ağındaki işlemler için ortalama ücretler Aralık 2020'den bu yana en düşük seviyelere geriledi.

eth ag ucretleri

Ethereum (ETH) ağındaki işlemler için ortalama ücretler Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyelere geriledi.

Geçen ay, Ethereum (ETH) ağında aşırı yüklenme vardı, işlemler oldukça pahalı ve yavaştı. Birçok geliştirici ve kullanıcı diğer blockchain’lere geçerken, Ethereum (ETH) ücretleri birkaç ayın en düşük seviyelerini yazdırdı.

Önde gelen bir zincir üstü veri sağlayıcısı olan Santiment tarafından paylaşılan en son tweet’e göre, Ethereum (ETH) işlemleri için hem medyan hem de ortalama ücretler, önceki yıldan bu yana görülmemiş seviyelere düştü. 2021 Temmuz ayının ortalarında, bir Ethereum göndermek için ortalama ücret (ETH) işlemi 2,19 dolara kadar düştü. Diğer izleyicilere göre, medyan Ethereum (ETH) işlem ücreti 2,75 dolardır. Medyan ücretler de birkaç ayın en düşük seviyelerinde. Bir Ethereum (ETH) işleminin medyan komisyonu 1,40 doların altında.

Tarihi Ethereum (ETH) ücretleri, Mayıs ortasındaki “Dogecoin” coşkusunun ortasında kaydedildi. Bir Ethereum (ETH) işlemine yetki vermek yaklaşık 70 doları buluyordu.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonuç olarak, Ethereum (ETH) ücretleri zirvelerinden yüzde 97 düştü. Santiment analistleri bunu Ethereum (ETH) ağı için olumlu bir işaret olarak değerlendiriyor. Daha düşük ücretler, daha düşük bir tıkanıklık seviyesi anlamına gelir ve Ethereum (ETH) ağında daha rahat işlemlerle sonuçlanır:

Bu, sağlıklı dolaşım yolunda duran ücretlerin çok az etkisi ile ETH’nin faydasının artabileceğinin umut verici bir işaretidir.

Son birkaç ayda kaydedilen Ethereum (ETH) ağının yavaşlığı ile beraber birçok merkezi olmayan uygulama ekipleri diğer akıllı sözleşme ortamlarına taşınmıştı. Polygon (önceden Matic Network) ve Binance Smart Chain (BSC), aşırı yüklenme yaşanan Ethereum’dan (ETH) en çok yararlananlar arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner