Yükleniyor...

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) Yerini Alabilir!

Messari'den Ryan Watkins, değerlemeye göre en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum'un (ETH) Bitcoin'in (BTC) yerini alma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

btc eth

Messari’den Ryan Watkins, değerlemeye göre en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum’un (ETH) Bitcoin’in (BTC) yerini alma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Kıdemli araştırma analisti, sözde patlama olayına yol açabilecek bir katalizör telaşından bahsetti. İlk olarak, Ethereum’un tam protokol güncellemesi, proof of work’ten proof of stake’e geçmek için bir “yanma mekanizması” ortaya çıkaracaktır. Bu, ağın algoritmik olarak aktif tedarikinden daha fazla ETH token’ını imha edeceği ve daha iyi bir kıtlığa yol açacağı anlamına geliyor.

İkinci olarak Watkins, yaklaşan Ethereum yükseltmesinin ağını Bitcoin’den daha güvenli hale getireceğini belirtti. Sonuç olarak, bu alandaki en aktif blok zincirinin rolünü üstlenecek ve yeni projeleri ve gelişmekte olan merkezi olmayan finans ve değiştirilemez token (NFT) sektöründen kullanıcıları çekecektir. Bitcoin, anti-enflasyon, anti-fiat değer deposu varlığına geçiş yaparken bu özelliklerden yoksun olacaktır.

Watkins, şunları söyledi:

“Bitcoin’in Ethereum üzerinden değer deposu olarak satış noktası, para politikasının çok öngörülebilir olmasını ve Bitcoin blok zincirinin çok güvenli olmasını sağlıyor. Bence Eth2’ye ve Proof-of-Stake’e geçişle, […] Ethereum potansiyel olarak Bitcoin’den daha güvenli olabilir.”


Araştırmacı, “Ethereum daha güvenliyse ve daha güçlü bir para politikasına sahipse, o zaman bu senaryoda Bitcoin için boğa durumu nedir?” ifadelerini de kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner