Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Boğa Rallisi İçin Hazırlanıyor

Ethereum Dapp aktivitesi, DeFi'ye olan talep arttıkça yükseliyor ve Ethereum’un (ETH) uzun vadeli boğa durumunu güçlendiriyor.

ethereum eth boga rallisi icin hazirlaniyor

Ethereum Dapp aktivitesi, DeFi’ye olan talep arttıkça yükseliyor ve Ethereum’un (ETH) uzun vadeli boğa durumunu güçlendiriyor. Analistlere göre bu talep, Ethereum’u boğa rallisine hazırlıyor.

Ethereum merkezi olmayan uygulama (Dapp) ekosistemi, benzeri görülmemiş düzeyde kullanıcı etkinliği görüyor. Merkezi olmayan finansmanın (DeFi) yükselişi, Dapps etrafında bir çılgınlığa yol açtı. Örnek olarak Uniswap, neredeyse Bitcoin blockchain ağı kadar çok ücret işliyor. Veriler, Uniswap V2’nin, tümü Ethereum ağında işlenen günlük 939 bin dolarlık ücret ödediğini gösteriyor.

İyimser İşaretler Veriyor

Dapps ve DeFi için artan talep, uzun vadede Ethereum için genel boğa durumunu artırıyor. Üç yıl önce, ETH’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bin 450 dolara ulaştığında, Dapps’in kullanıcı aktivitesi şimdiki seviyelere yakın değildi.

ethereal eth boga rallisi icin hazirlaniyor

TradeBlock’un araştırma başkanı John Todaro, üç ila dört yıl önce bu kadar büyük bir kullanıcı aktivitesi beklemenin düşünülemez olduğunu söyledi. Todaro, şunları söyledi:

 “3-4 yıl önce kripto alanındaki bizler, Ethereum ve diğer merkeziyetsiz uygulamaların günde milyonlarca dolarlık ücrete dayalı gelir göreceğini düşünmüştük. Bugün ise merkeziyetsiz ekosistemlerin meyvelerini alıyoruz. “

Mevcut Dapp ekosistemi ile 2017 balonu arasındaki fark, kullanıcıların Dapps’ı açık bir amaç için kullanmasıdır. Örneğin, Uniswap, tarihte ilk kez 30 Ağustos’ta Coinbase’den daha fazla hacim görmüştür.

Uniswap’in yaratıcısı Hayden Adams şunları kaydetti:

“Vay canına, Uniswap Protokolü 24 saatlik ticaret hacmi ilk kez Coinbase’den daha yüksek. Uniswap: 426 milyon dolar, Coinbase: 348 milyon dolar. Bunun ne kadar çılgınca olduğunu ifade etmek zor.”

Ethereum’daki kullanıcılar, merkezi olmayan uygulamaları kullanmak adına Uniswap gibi Dapp’leri kullanmıyorlar. Bunları kullanıyorlar çünkü merkezi platformların sunamayacağı net teşvik ve avantaj sağlamaktalar.

Örnek olarak, Uniswap herhangi bir ticaret çiftinin herhangi bir zamanda merkezi olmayan bir şekilde listelenmesine izin verir. Bu, borsalarda listelenmeyen kripto para birimlerinin eşler arası bir ekosistemde işlem görmesini sağlar.

Yine de Dapps, merkezi uygulamalara kıyasla hala birçok dezavantaja sahiptir. Yani, Ethereum’un ölçeklenebilirliği, blockchain ağ aktivitesi yükseldiğinde yüksek ücretlerle sonuçlandığı için bu Dapps için hala bir sorundur. Her şeye rağmen, Ethereum Dapps, merkezi platformları ilk kez dengeleyen sürdürülebilir yüksek talep görüyor.

Ethereum’da Trendler Boğayı Gösteriyor

Ethereum’un uzun vadeli büyümesi için, devam eden trendler iyimser. Ağ, ETH 2.0 ile ölçeklenmeye devam ederken, Ethereum’un daha da genişlemesi için önemli bir potansiyel var. Zamanla, ETH 2.0 başladığında, analistler, DeFi’ye olan yüksek talebin ETH trendini tamamlayabileceğini söylüyorlar.

ethereum eth boga rallisi icin hazirlaniyor

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu şunları söylüyor:

“Buna katılıyorum. Ayrıca, yüksek miktarlarda ETH’nin borsalardan çekilmesi ve DeFi’da zincir üzerinde kullanılması, ortalama kullanıcı yeterlilik seviyelerini son derece yükseltir ve bu, stake etme merkeziyetsizliği için boğa anlamına gelir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner