Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 13 Eylül 2020

Bitcoin (BTC), dünden bu yana güzel bir yükseliş başlattı.

bitcoin fiyat analizi 13 eylul 2020

Bitcoin (BTC), dünden bu yana güzel bir yükseliş başlattı. Lider kripto para birimi, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 10 bin 542 dolardan işlem görüyordu. Analistler son zamanlarda genel olarak 10 bin 500’lük seviyenin önemine işaret etti. Eğer BTC, bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa, yükselişini devam ettirebilir.

Dün, hafta sonunun ilk günü kripto para piyasası için yükseliş sinyalleri veren bir gün oldu. En iyi 10 kripto paranın tamamı yeşil bölgede yer alıyordu. Şimdi ise Tether (USDT) dışında tüm kripto para birimleri yeşil alanda.

Bununla beraber Bitcoin’in (BTC) hakimiyet oranı ise son günlerdeki gibi hemen hemen aynı bölgelerde seyretmeye devam ediyor: %55.8.

BTC’de Düzeltme Henüz Bitmedi mi?

Geçen hafta Bitcoin (BTC) için ne yükseliş ne de düşüş oldu. Önde gelen kripto para biriminin oranı, son yedi gün içinde neredeyse hiç değişmedi.

Saatlik grafikte Bitcoin (BTC) yatay işlem görüyor. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi göstergesi yükseliş eğilimi gösterdiği için fiyat patlamasının yukarı doğru gerçekleşmesi muhtemel. Analist Denys Serhiichuk da dünkü analizinde yükseliş sinyalleri olduğunu belirtmişti. Alıcılar, düşük işlem hacmine bağlı olarak çok güçlü olmadığından, boğa koşusunun devamını düşünmek için henüz çok erken. Analist, sonuç olarak, önemli olarak görülen 10 bin 500 dolar işaretine kısa vadeli bir artışın mümkün olduğunu dile getirmişti.

Fakat Serhiichuk, daha uzun zaman diliminde durumun tam tersi bir görüntü yanısttığını da sözlerine ekledi. Boğalar büyümeye devam edecek kadar likidite kazanamadı. Bu nedenle, kısa bir süre içinde 9 bin 800 ve 9 bin 900 dolarlık bir alana bir düşüş görme olasılığı çok yüksek. Bu seviyelerden yanlış bir kırılma beklenebilir. Böyle bir senaryo analiste göre önümüzdeki hafta için geçerli.

Günlük grafikte, trader’lar bir düşüş dalgası daha görerek 9 bin 100 doları görebilir. Orada yüksek bir yoğunlaşma var, bu da 12 bin dolar ve üzeri gibi seviyelere doğru büyümeye devam etmeden önceki son düşüş anlamına geliyor. Düşüş Ekim 2020’de gerçekleşebilir ve ardından Kasım’da yeni zirveler gelebilir.

Bitcoin’de Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Bir başka analist Sally Ho’ya göre önemli seviyeler şu şekilde:

Başlıca destek seviyeleri: 9 bin 816.32 dolar, 9 bin 681.42 dolar, 9 bin 465.77 dolar.

Başlıca direnç seviyeleri: 10 bin 885.13 dolar, 11 bin 190.92 dolar, 11 bin 496.70 dolar.

Popüler analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin, 10 bin 500 ABD Doları direnç seviyelerinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Analiste göre BTC 10 bin 500 dolarlık seviye üzerinde tutunamazsa 10 bin 200 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma yaşayabilir. Bu da fiyatı 10 bin dolar ve 9 bin 850 dolarda bulunan ana desteğe doğru itebilir.

Analist John Isige’ye göre Bitcoin fiyatı, 11 bin dolarlık seviyeye doğru potansiyel bir üçgene yakın işlem görüyor. Zincir içi analiz, kısa vadede Bitcoin’i bekleyen bir yükseliş eğiliminin olasılığını doğruluyor. Bitcoin fiyatı kısa vadeli 50 Basit Hareketli Ortalama’nın üzerine çıkıyor, belki de bu bir yükseliş sinyali. Analist 10 bin 400 dolarlık direncin desteğe çevrilmesi durumunda, BTC’nin yukarı doğru kayda değer bir hareket yapmasının beklenebileceğini dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner