Yükleniyor...

Ethereum (ETH) boğaları, 3.000 doları hedefinde bazı engeller ile karşı karşıya

Ethereum (ETH) boğaları, ETH'nin bir sonraki fiyat hedefini 3 bin dolar olarak belirledi.

Ethereum (ETH) boğaları, 3.000 doları hedefinde bazı engeller ile karşı karşıya

Ethereum (ETH) boğaları, ETH’nin bir sonraki fiyat hedefini 3 bin dolar olarak belirledi. Varlık bu seviyeye son ulaştığında yüzde 46’lık bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı.

ETH, son 10 gündür yükseliyor ve 2.800 dolar seviyesine göz kırpıyor. Aynı dönemde yüzde 20’nin üzerinde kazanç elde eden varlık, Ethereum ETF söylentilerinden güç topluyor.

Varlığın değerini 3.000 dolara çıkarabilecek potansiyel sebepler söz konusu. Ancak bu defa bu seviyenin üzerinde kalmayı başarabilecek mi?

Ethereum 3.000 doları aşabilecek mi?

Ethereum’un rakipleri Solana ve BNB Chain, çeşitli soru işaretlerini üzerine çekerken, Ethereum tabanlı bir spot ETF’in onaylanması, varlığı rakiplerinden büyük ölçüde ayırabilecek potansiyele sahip.

Ether için bir başka önemli faktör de 13 Mart’ta gerçekleştirilmesi planlanan Dencun yükseltmesi. Yeni güncelleme ile birlikte layer-2 çözümlerindeki işlem maliyetlerinin azaltılması amaçlanıyor. Kullanıcılara daha fazla blok alanı sunulması ve gas ücretlerinin düşürülmesi, Ethereum’un benimsenmesini artırarak varlığın değerini 3.000 dolara ulaştırma potansiyeline sahip.

Ether’in 3.000 doları aşması için birçok katalizör olsa da geçmiş veriler varlığın bu fiyat üzerinde sabit bir şekilde kalmada zorlandığını gösteriyor.

3 Nisan 2022’de kısa sürede gösterdiği yükselişle 3.580 dolara kadar yükselen Ether, sonraki 40 günde yüzde 46 oranında değer kaybetti. Yatırımcılar, Ether’in benzer bir tabloyla karşılaşıp karşılaşmayacağından endişelendiklerini ifade etti.

Bloomberg analistleri, spot Ether ETF onayı ihtimalinin yüzde 70 olduğu belirtiyor. Mayıs ayında gelebilecek potansiyel bir onay durumunda varlığın 3.000 doların üzerine çıkması durumunda volatilite riski hala mevcut.

Bu tabloya bakıldığında Ether boğaları için hiçbir senaryonun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

ETH, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre, 2790 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner