Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 17 Şubat 2024

Bitcoin'in (BTC) 50 bin doların üzerinde kalıcılık sağladığı haftanın ardından hangi altcoin'ler hafta sonuna hareketli girdi?

günün yükselen ve düşen kripto paraları 17 şubat

Bitcoin’in (BTC) 50 bin doların üzerinde kalıcılık sağladığı haftanın ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli girdi?

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta oldukça hareketli günler geçirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14 Şubat tarihinde 49 bin dolar seviyesinden 51 bin 700 dolara kadar yükseliş gerçekleştirdi. BTC, 14 Şubat’tan bu yana 50 bin doların üzerinde kalıcılık sağladı ve altcoin’leri harekete geçirdi.

Birçok altcoin, BTC’nin 50 bin doların üzerinde kalmasıyla keskin yükselişlere imza attı. Destek noktalarından harekete geçen altcoin’lerde önemli direnç kırılımları görüldü.

Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan Bitcoin yarılanması (halving), kripto paraların yükselişine zemin hazırladı. Halving gündemi yavaş yavaş kripto para piyasasını ele geçirirken, BTC’de 52 bin 800 dolar seviyesi görüldü.

Eskilerin kripto projesi VeChain (VET) ve Livepeer (LPT) sert yükselişlere imza attı. Yapay eka şirketi OpenAI’nin Sora girişimi ise Worldcoin’i (WLD) zirveye taşıdı.

Peki tüm bu piyasa süreçlerinin ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli bir başlangıç yaptı?

yükseliş ve düşüş grafikleri

Günün yükselen kripto paraları

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 34,73 artış gösteren Siacoin (SC) zirveye oturdu. Yüzde 30,63’lük artışla Bitget Token (BGB) ikinci sırada, yüzde 18,37’lik artışla Kaspa (KAS) üçüncü sırada, yüzde 12,94’lük artışla SATS (1000SATS) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 6,37’lik artışla Chiliz (CHZ) beşinci sırada yer aldı.

yükselen kripto paralar

Günün düşen kripto paraları

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Dymension (DYM) yer aldı. DYM, son 24 saatte yüzde 4,49 düşerek zirveye yerleşti. Ardından MultiversX (EGLD) geldi. EGLD son 24 saatte yüzde 4,34 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında yer alan Aptos (APT) yüzde 3,84 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan Optimism (OP) yüzde 3,81 ve Bonk (BONK) da yüzde 3,74’e yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

düşen kripto paralar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner