Yükleniyor...

Ethereum (ETH) EIP-1559 İçin Tarih Verildi

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, merakla beklenen bir Ethereum Improvement Proposal'ın 14 Temmuz'a kadar yayına gireceğini duyurdu.

ethereum

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, merakla beklenen bir Ethereum Improvement Proposal’ın 14 Temmuz’a kadar yayına gireceğini duyurdu. EIP-1559 olarak bilinen bu proposalın maksimum arzı olmayan ETH için faydalı olacağı ifade ediliyor.

EIP-1559 güncellemesi, ağda üretilen ücretlere göre ETH token’larını yakacak ve muhtemelen ETH token’ının deflasyonist hale gelmesi sağlanacak.

Londra hard-fork’u, token yakan EIP-1559, EIP-3198 BASEFEE başlatıcısı, EIP-3238 ve gas ücreti iadeleri için hazırlanması beklenen farklı bir proposal’ı içeriyor. Ethereum, herhangi bir kripto para protokolü baz alındığı zaman sektörde en yüksek ücret üretenlerden birisi ve şimdi bu ücretler, dolaşımdaki ETH sayısını yakmak/azaltmak için kullanılacak. Daha sonra Ethereum 2.0 ile beraber büyük iyileştirmelerin gelmesi bekleniyor.

ExKPebCWQAEVOTz scaled 1

Grafik, ağda üretilen ücretlerin miktarını ve EIP-1559’un tanıtıldıktan sonra yakacağı token miktarını gösterir. Mevcut ücretlere göre, EIP-1559 günde yaklaşık 6000-6500 ETH yakacak. Analistlere göre giderek daha fazla token dolaşımdaki arzdan çıkarıldıkça, bu muhtemelen ETH’nin fiyatını büyük ölçüde artıracak. Dünyanın en büyük akıllı sözleşmeler platformu halihazırda Eth2 depozito sözleşmesinde, diğer akıllı sözleşmelerde ve DeFi protokollerinde kilitlenmiş devasa arzlara sahip. ETH’nin bu yaz 5000 doları geçmesi bekleniyor, bazı analistler ETH için birim başına 10.000 doları bile ima ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner