Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 30 Ağustos 2020

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bu ay yine 400 doların üzerine çıktı.

ethereum eth fiyat analizi 30 agustos 2020

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bu ay yine 400 doların üzerine çıktı.

CoinMarketCap’e göre Ethereum, 400 dolar seviyesini geçti. Lider altcoin, yazının yazıldığı sırada 406 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Aynı web sitesinden gelen verilere göre ETH, daha önce de bu ay içerisinde 400 dolar seviyesini kırmıştı.

Önceki kırılmalardan bazıları 6 Ağustos, 14 Ağustos ve 24 Ağustos’taydı. ETH, 400 dolar seviyesinin üzerindeki ilk yükselişin ardından, bir gün boyunca orada kaldı. Ağustos ayındaki en yüksek ETH seviyesi, 14 Ağustos’ta 444 dolar olmuştu.

Yükseliş Devam Edecek mi?

Ethereum dün %2’nin üzerinde yükselişe geçti ve ABD Dolarına karşı ana 400 dolarlık direnci kırdı. Analist Jindal’a göre 408 dolarlık direnç bölgesini temizledikten sonra ETH fiyatının daha da hızlanması muhtemel. ETH fiyatı, ABD doları karşısında 400 dolar ve 402 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde pozitif bir bölgede bulunuyor. 395 dolara yakın güçlü bir destek ve 100 basit hareketli ortalama (4 saatlik) var.

4 saatlik ETH / USD grafiğinde 395 dolar civarında dirençle önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Yakın vadede 408 dolarlık direnç seviyesini temizledikten sonra paritenin yükselmeye devam etmesi muhtemel.

Ethereum Fiyatı Yeşile Dönüyor

Güçlü bir aşağı yönlü düzeltmenin ardından Ethereum, ABD doları karşısında 370 dolar seviyesinde destek buldu. ETH fiyatı, 370 dolarlık desteğin altına inmek için iki girişimde bulundu, ancak ayılar ivme kazanamadı. Sonuç olarak, ETH güçlü bir artışa başladı ve 385 dolarlık direnci kırdı. Lider altcoin 395 dolarlık pivot ve direnç seviyesinin üzerinde daha fazla kazanç için kapıları açtı. Fiyat, 411 dolardan 370 dolara düşen aşağı doğru hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı.

Anında bir direnç 408 dolar seviyesine yakın (son kilit kırılma bölgesi). 408 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış, yakın vadede daha büyük bir artış için kapıları açabilir.

ETH için bir sonraki büyük direnç 420 dolar seviyesine yakın. Herhangi bir başka kazanç, fiyatı 450 dolarlık dirence doğru yönlendirebilir.

Düşüş Senaryosunda Neler Yaşanabilir?

Analist Jindal’a göre olası bir düşüş senaryosunda Ethereum 408 dolarlık direnç bölgesini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. İlk destek 395 dolar seviyesine ve 100 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) yakın. Bir sonraki büyük destek, 390 dolar seviyesinin yakınında olup, bunun altında, ayılar, yakın vadede 370 dolarlık destek bölgesinin yeniden test edilmesini hedefleyecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner